آمریکا بیش از 84 میلیون آکر (جريب) پارک ملی دارد که ما در اینجا 7 تجربه هیجان انگیز این پارک ها را معرفی کرده ایم.
[align=justify]
1. کلک سواری در رودخانه وحشی - پارک ملی گراند کانیون، آریزونا
[/align]

یکی از هیجان انگیزترین تفریحاتی که می توانید در پارک های ملی آمریکا انجام دهید، کلک سواری در رودخانه وحشی کلورادو است که به گراند کانیون سرازیر می شود. این پارک در فاصله 4.5 ساعتی از لاس وگاس قرار دارد. گراند کانیون (دره بزرگ) بیش از 442.5 کیلومتر مساحت و 1.6 کیلومتر عمق دارد.

[align=center]Click here to enlarge[/align]

سفرهای مختلفی برای کلک سواری روی رودخانه کلورادو وجود دارد. از جمله می توان به سفر 3.5 روزه و پیمودن 142 کیلومتر مسافت را نام برد که هزینه آن از 1080 دلار آمریکا آغاز می شود. البته این هزینه برای حمل و نقل، خوراک و اقامت است.

[hr]
2. تماشای گرگ ها – پارک ملی سنگ زرد، مونتانا و وایومینگ

پارک ملی سنگ زرد، سالانه حدود 3.4 میلیون بازدیدکننده دارد که از چشمه های آب گرم و مناظر فوق العاده آن دیدن می کنند. اما در دهه 1990 میلادی در این پارک برنامه توسعه طرح بازیابی گرگ های توسی به اجرا رسید و تماشای گرگ ها از دیگر جاذبه های این پارک به شمار می رود.

[align=center]Click here to enlarge[/align]

بهترین فصل برای بازدید از گرگ ها، بهار و زمستان است. تورهای یک روزه ای برای این منظور وجود دارند که حدود 6 تا 7 ساعت طول می کشند و حدود 600 دلار آمریکا برای یک گروه 5 نفره هزینه دارند. برای اینکه بدون تور به دیدن گرگ ها بروید بهترین منطقه روستاهای هایدن و لمبر هستند.

[hr]
3. کایاک رانی – پارک ملی اورجلیدز، فلوریدا

در فاصله اندکی از جنوب فلوریدا، پارک کوچکی قرار دارد که انواع حیوانات دوست داشتنی در آن زندگی می کنند. این پارک، پارک ملی اورجلیدز نام دارد. پارک ملی اورجلیدز با باتلاق سیاه، درختان چندل و جنگل پوشیده شده است و حدود 1.5 میلیون آکر وسعت دارد. این پارک محل زندگی انواع حیوانات وحشی همچون تمساح، کروکودیل و پلنگ های وحشی است.

[align=center]Click here to enlarge[/align]

در این پارک، رودخانه کوچکی نیز وجود دارد که می توانید کایاک یا کانو رانی را روی آن تجربه کنید. برای تجربه این هیجان دوست داشتنی باید برای هر نفر 495 دلار آمریکا هزینه کنید.

[hr]
4. کلبه به کلبه کوهنوردی – پارک ملی گلاسیر، مونتانا

بدون نیاز به حمل وسایل زیاد و سنگین، می توانید چندین روز را در دل کوه سپری کنید. در پارک ملی گلاسیر قدم به قدم کلبه های گرم با غذای گرم و محل استراحت و خواب وجود دارند. یعنی گردشگر می تواند در انتهای روز در یکی از همین کلبه ها استراحت کند. اقامت و سه وعده غذا، 195 دلار آمریکا و فقط جای خواب 94 دلار آمریکا هزینه دارد.

[align=center]Click here to enlarge[/align]

[hr]
5. کوهنوردی در ماه کامل – پارک ملی بریسه کانیون، یوتا

هر ماه به مدت دو تا سه روز که قرص ماه کامل است، پارک ملی بریسه کانیون برنامه کوهنوردی شبانه دارد حدود 1.6 تا 3 کیلومتر پیاده روی دارد. این نوع کوهنوردی در نور ماه بسیار هیجان انگیز و جالب است. البته افرادی که از سایه خود یا صداهای طبیعت در شب می ترسند نباید هرگز به این سفر بروند.

[align=center]Click here to enlarge[/align]

[hr]
6. کوهنوردی – پارک ملی دینالی، آلاسکا

بلندترین کوه قاره آمریکا در بزرگ ترین ایالت این قاره، یک پارک ملی بزرگ به نام دینالی و 6 میلیون آکر مساحت دارد. رسیدن به 6 کیلومتری کوه مک‌کینلی یا همان دینالی یکی از دشوارترین کارها است. این قله نوردی با دوره آموزشی خود حدود 21 روز زمان می خواهد و حدود 6800 دلار آمریکا هزینه دارد. این هزینه شامل راهنما، لباس کوهنوردی، پروازهای داخل کوه و خوراک است.

[align=center]Click here to enlarge[/align]

[hr]
7. بالن سواری – پارک ملی آرچز و پارک ملی کانیون لند، یوتا

داخل بالن های پارک های ملی آرچز و کانیون لند شهر یوتا می توانید مناظر چشمگیری مشاهده کنید. بر فراز پارک ملی آرچز، شگفتی های بسیاری خواهید دید. اما هزینه بالن در پارک ملی کانیون لند ارزان تر است و از 260 دلار آمریکا برای بزرگسالان آغاز می شود.

[align=center]Click here to enlarge[/align]