درود بر شما، برای شرکت در گفتگوها و مشاهده کامل مطالب کافی است در این سایت عضو شوید.
برای عضویت اینجا کلیک کنید
با سپاس
مدیریت
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2


 1. #1
  مـعـاون انجمن Arezoo آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  محل سکونت
  زیرسایه خدا
  نوشته ها
  17,929
  تشکرها
  14,854
  تشکر شده 12,864 بار در 7,219 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض دکوراسیون آپارتمان های نقلی

  با ایده هایی که ما در این مطلب ذکر کرده ایم، می توانید از فضاهای کوچک آپارتمان ها نهایت استفاده را ببرید. هیچ کاری نشد ندارد. اگر باوری غیر از این دارید، باید این مطلب را بخوانید تا متوجه شوید در آپارتمان ها و فضاهای کوچک نیز می توان همه چیز را مرتب و تمیز در کنار یکدیگر چید و از این هنرنمایی خود لذت هم برد.

  1. مبلمان

  مشکل: مبلمان بزرگ در اتاق های کوچک

  Click here to enlarge

  راه‌حل: دکوراسیون اتاق نشیمن را هنگامی که مهمان زیاد دارید تغییر دهید: دکوراسیون اتاق نشیمن باید برای استفاده روزانه ساکن خانه مناسب باشد اما می توانید با یک حقه ساده، فضا را برای مهمانان بیشتر باز کنید. برای این منظور مبلمان کوسنی جدا شونده خریداری کنید و هنگامی که مهمانان وارد شدند، آنها را در اطراف مبل ها یا شومینه قرار دهید تا به جای 4 نفر، 8 نفر صمیمانه در کنار یکدگر جمع شوند و از با هم بودن لذت ببرند.


  2. رنگ

  مشکل:
  دیوارهای تیره و اتاق های کوچک

  Click here to enlarge

  راه‌حل: رنگ های تیره فضا را با وسایل روشن و سفید خنثی کنید. به طور مثال، این اتاق به رنگ آبی تیره نقاشی شده است اما شما می توانید با استفاده از وسایل قرمز یا سفید، میزان خودنمایی آبی را از بین ببرید و بیشتر توجه ها را به قرمز یا دیگر رنگ های روشن جلب کنید.


  3. اتاق خواب

  مشکل: اتاق خواب های کوچک جاذبه ندارند

  Click here to enlarge

  راه‌حل: برای اینکه اتاق خواب کوچک نورانی و زیباتر دیده شود، می توانید از لوستر بهره بگیرید. یک لوستر چند شاخه که اندازه متناسب با اتاق دارد را از سقف آویزان کنید. پرده های اتاق را نیز از سقف تا زمین و بلند انتخاب کنید تا باعث بلندتر دیده شدن سقف بشود. این کار این توهم را نیز به وجود می آورد که گویا پنجره اتاق قدی است.


  4. انباری

  مشکل: نداشتن کابینت کافی در آشپزخانه

  Click here to enlarge

  راه‌حل: برای این منظور می توانید از جزیره های متحرک و چرخ دارد برای قرار دادن تابه و قابلمه های آشپزخانه و ظرف و ظروف دم‌دستی استفاده کنید. چرخ‌دار بودن آن نیز این مزیت را دارد که می توانید از جایی به جای دیگر منتقلش کنید تا هنگام آشپزی جلوی دست و پای شما را نگیرد.


  5. دستشوی

  مشکل: دستشویی کسل کننده و ساده

  Click here to enlarge

  ‌راه‌حل: برای اینکه بی رنگ و روح بودن دستشویی خانه خود را از بین ببرید، می توانید از کاغد دیواری گل‌دار با رنگ های شاد استفاده کنید. کف، دیوار و وسایلی که برای این فضا خریداری می کنید را طوری انتخاب کنید تا دوباره پس از مدتی باعث دلزدگی شما نشوند.


  6. استفاده از فضا

  مشکل: کنج ها و فضاهای بی استفاده

  Click here to enlarge

  راه‌حل: برای اینکه هزینه ای برای خود نتراشید، با آن چه در خانه دارید برای فضاهای بی استفاده خانه، کابینت و میز درست کنید. به طور مثال، در زیر پنجره می توان یک میز باریک قرار دارد و برای پوشاندن آن، از پارچه همرنگ پرده استفاده کرد. باریک بودن این میز پوشیده شده فضای اتاق نشیمن را اشغال نمی کند، بلکه باعث می شود انواع وسایل و کتاب را روی آن قرار دهید.


  7. آشپزخانه کوچک

  مشکل: کمبود فضا در آشپزخانه

  Click here to enlarge

  راه‌حل: کابینت های بالای کانتر آشپزخانه را بردارید تا آشپزخانه خیلی خفه و تنگ و تاریک دیده نشود. با این کار شاید فضای ذخیره وسایل خود را از دست بدهید اما باعث می شود تا نور در خانه جریان داشته باشد و آشپزخانه همچون قوطی کبریت دیده نشود.


  8. تاقچه و کابینت

  مشکل: دوست دارید کابینت ها را بردارید اما به تاقچه اعتماد ندارید.

  Click here to enlarge

  راه‌حل: خیلی سخت نگیرید. برای قانع کردن خود، برخی از کابینت ها را در جا خود حفظ کنید و در بقیه آنها را بردارید تا شبیه تاقچه شوند. کابینت های بالا و میانی برای این منظور مناسب تر هستند.


  9. فضای چندمنظوره

  مشکل: اتاق کوچک و باز

  Click here to enlarge

  راه‌حل: تقسیم‌بندی فضا. با کمک مبلمان و فرش، اتاق را به چند منطقه مجزا تقسیم کنید. البته وسایل بلند همچون کتابخانه را در گوشه اتاق و کنار دیوار قرار دهید. به طور مثال، با مبلمان دو یا تک‌نفره می توان اتاق نشمین را از آشپزخانه جدا کرد.


  10. تغییر دکوراسیون

  مشکل: اتاق های کوچک بدون هویت شخصی

  Click here to enlarge

  راه‌حل: برای فضاهای کوچک شخصیت خاص تعریف کنید. به طور مثال، یک بخش اتاق را به عنوان بخش اصلی تغییر دکوراسیون خود در نظر بگیرید و بقیه وسایل و بخش های خانه را بر اساس آن تزئین کنید. به طور مثال، صندلی های میز ناهارخوری در گوشه اتاق را با پارچه های جدید کاور کنید و کوسن، گلدان، پرده و ... را بر اساس رنگ و طرح آن تغییر دهید.


  11. ورودی بی نظم

  مشکل: بی نظمی در ورودی خانه

  Click here to enlarge

  راه‌حل: برای سامان دهی و منظم کردن ورودی خانه باید چند وسیله ساده اما کاربردی به آن اضافه کنید. برای شروع، می توانید از یک نیمکت که کشو یا فضای ذخیره کفش دارد کار خود را آغاز کنید. در بالای آن نیز می تواند چوب رختی نصب کنید. یا حتی می توانید از جاکفشی های بزرگ که آینه و جایی برای آویختن لباس دارد نیز استفاده کنید.


  12. هزینه کنید تا شاد شوید

  مشکل: اتاق های کوچک کسل‌کننده

  Click here to enlarge

  راه‌حل: رنگ های روشن و خنثی باعث می شوند تا فضاهای کوچک، بزرگ تر دیده شوند. اما این مشکل را دارند که پس از مدتی خسته کننده و تکراری خواهد شد. اما با کمی وسایل رنگی و زیبا می توانید این بی روح بودن را از میان برد. به طور مثال، دیوارهای خاکستری مایل به قهوه ای را می توان با تزئینات ساده تغییر داد. بافت در فضاهای کوچک تاثیر بسیاری دارد. به طور مثال، میز سرامیکی استوانه ای، موکت بافت‌دار و پیراهنی ساده مبلمان در کنار گلدان ها و کوسن های زرد، سادگی این فضا را از بین برده اند.


 2. تشکرکننده: 1 نفر


 3. #2
  مـعـاون انجمن Arezoo آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 2013
  محل سکونت
  زیرسایه خدا
  نوشته ها
  17,929
  تشکرها
  14,854
  تشکر شده 12,864 بار در 7,219 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : دکوراسیون آپارتمان های نقلی

  1. اتاق خواب کوچک

  مشکل: اتاق مشترک  Click here to enlarge

  راه‌حل: برای اتاق های مشترک فرزندان از مبلمانی مشترک و مشابه هم استفاده کنید. به طور مثال، در اتاق مشترک دو خواهر می توانید یک دراور صورتی را بین تخت آنها قرار دهید تا به طور مشترک استفاده کنند.


  2. مرکز فعالیت

  مشکل: استفاده های چندگانه، فضاهای کوچک

  Click here to enlarge

  راه‌حل: مبلمانی را انتخاب و خریداری کنید که برای انواع فعالیت ها قابل استفاده هستند. در این اتاق خانوادگی و دوستانه، دو صندلی با طرح های متفاوت در مقابل مبل دونفره قرار گرفته اند. البته اینها پشت به تلویزیون قرار دارند اما از آنجا که بسیار سبک هستند، می توانید آنها را بچرخانید و تلویزیون تماشا کنید.


  3. میزغذاخوری چندمنظوره

  مشکل: نیاز به میزناهارخوری بزرگ اما اتاق کوچک است

  Click here to enlarge

  راه‌حل: اگر به میزی نیاز دارید که وقتی مهمان می آید بزرگ شود و همه بتوانید روی آن غذا صرف کنید، از انواع بال‌دار استفاده کنید. این میزها در حالت عادی کوچک هستند، اما به صورت کشویی فضای اضافه ای از زیر به میز اضافه می شود تا همه خانواده و دوستان سر یک میز غذا بخورید.


  4. رنگ

  مشکل: تصور اشتباه در مورد رنگ فضاهای کوچک

  Click here to enlarge

  راه‌حل: کمی خود را از چهارچوب های ذهنی و محدودیت ها بیرون بیاورید. درفضاهای کوچک نیز باید ریسک کرد. به طور مثال، رنگ توسی تیره استفاده شده در دیوارهای این آشپزخانه شاید به نظر مناسب نباشد اما نتیجه آن همان طور که می بینید بسیار شیک و کاملا شخصی شده است. زرد طلایی استفاده شده برای پرده ها نیز بر زیبایی آن افزوده اند. در میان سنگ های قهوه ای بین کابینت ها و روی کانتر و دیوارهای توسی، رنگ زرد بسیار خودنمایی می کند.


  5. مبلمان تغییرپذیر

  مشکل: اتاق نشیمن کوچک که برای سرگرمی فضا ندارد

  Click here to enlarge

  راه‌حل: با استفاده از مبلمان قابل جابه جایی می توانید فضایی در وسط اتاق باز کنید و فعالیت های سرگرمی دلخواه را انجام دهید. به طور مثال، به جای یک میز بزرگ و واحد در جلوی مبل، از چند میز گرد عسلی استفاده کنید که بتوانید به راحتی آنها را جابه جا کنید.


  6. مبلمان شیشه ای

  مشکل: فضای بسته و خفه

  Click here to enlarge

  راه‌حل: با استفاده از مبلمان آکریلیک شیشه ای و شفاف می توانید از وزن خفگی فضا کم کنید. اگر به طور مثال، برای میزناهار خوری میز و صندلی های شفاف خریداری کنید باعث می شوید تا فضا بزرگ تر از آنچه هست دیده شود.


  7. کانتر آشپزخانه

  مشکل: کوچک بودن کانتر

  Click here to enlarge

  راه‌حل: مایکروفر را در زیر کانتر جای دهید تا فضای روی آن باز شود و بتوانید کارهای آشپزی خود را در آنجا انجام دهید.


  8. تزئین ورودی خانه

  مشکل: نداشتن فضای ورودی

  Click here to enlarge

  راه‌حل:برای این منظور می توانید از جداکننده های آکاردئونی زیبا بهره بگیرید. آن را در فاصله در ورودی و مبلمان اتاق نشیمن قرار دهید و در جلوی آن میز با وسایل تزئینی بگذارید تا شخصیت پیدا کند.


  9. فضای غذاخوری خانه های کوچک

  مشکل: فضایی برای قرار دادن میزناهارخوری در آشپزخانه وجود ندارد

  Click here to enlarge

  راه‌حل: از صندلی های پایه بلند در کنار کانتر آشپزخانه استفاده کنید. یا اگر زیر پنجره جا هست، یک کانتر باریک بسازید و همچون ساندویچی های قدیمی، صندلی بگذارید تا بتوانید در آنجا غذا میل کنید.


  10. فضای خواب کوچک

  مشکل: اتاق خواب های کوچک

  Click here to enlarge

  راه‌حل: اتاق با سقف کوتاه بیشتر شبیه غار است و موجب ترس می شود. برای برطرف کردن این مساله، دیوارها و سقف را روشن (سفید یا توسی روشن)نقاشی کنید. روتختی ها را نیز روشن انتخاب کنید اما ترجیحا نوارهای تیره داشته باشد که تضادی با بقیه فضا ایجاد کند.


  11. هنرمندی روی دیوار

  مشکل: فضای کوچک که فقط به اندازه وسایل ضروری جا دارد

  Click here to enlarge

  راه‌حل: هنگامی که فقط برای قرار دادن تختخواب فضا دارید، دیوارهای اتاق را تزئین کنید. مثلا می توانید آنها را با طرح زیبایی نقاشی کنید. یا از کاغذ دیواری جالب توجهی استفاده کنید.


  12. آشپزخانه تنگ و باریک

  مشکل: باریک بودن آشپزخانه

  Click here to enlarge

  راه‌حل: آشپزخانه های کوچک و باریک هم مزایای خود را دارند. در این مکان ها می توانید گاز و یخچال را دور از هم قرار دهید. فضایی زیادی برای خشک کردن ظرف هات در نظر بگیرد.


  13. سازمان دهی حمام

  مشکل: حمام کوچک بدون فضای ذخیره

  Click here to enlarge

  راه‌حل: بهترین و سریع ترین راهکار برای چنین فضایی، نصب تاقچه روی دیوار است. از تاقچه های متعدد می توانید برای قرار دادن وسایل بیشتری استفاده کنید.اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •