- سیب، در زیبایی کودک نقش زیادی ایفا می‎کند. اگر در ماه هشتم بارداری به دفعات بر سیب سرخ، سورۀ یوسف خوانده شده و زن باردار بخورد کودکی زیبا خواهد داشت.- اگر می خواهید نوزادی با چشمان شهلا و زیبا داشته باشید توصیه می‎شود مصرف رازیانه و بادیان را فراموش نکنید.- خوردن خربزه درهنگام بارداری باعث زیبایی جنین خواهد شد و شیر در مشاعر کودک تاثیر نیکویی خواهد داشت.- مصرف آب آناناس به همراه یک قاشق عسل برای نظافت، زیبایی و شادابی پوست مادر و جنین مفید است.- اگر می خواهید فرزندتان رنگ و روی خوب داشته باشد در هنگام بارداری سراغ دوستان کبد بروید.


دوستان کبد عبارتند از:روغن زیتون، روغن ماهی، کاسنی، کنگر، هویج، زرشک، شکر و نعناع.

کاسنی و عرق آن نیز برای پاک سازی کبد مفید است.

کاسنی بخورید تا خون شما زیادتر گردد که فرزند زیبایی از شما بوجود آید.

- مردان برای درمان ناتوانی جنسی باید انجیر، زیتون و آب لیموترش مصرف کنند.- خوردن گلابی توسط پدر، سبب زیبایی فرزند می شود.


در کتاب کافی از امام صادق (ع) نقل شده: ایشان در حالی که به کودکی زیبا می نگریست فرمود: باید پدر این پسر بچه، گلابی خورده باشد. همچنین روایت شده است که پیامبر (ع) گلابی اش را تکه کرد و به جعفر بن ابی طلالب داد و به او فرمود : بخور! همانا گلابی رنگ را جلا می دهد و فرزند را نیکو می گرداند.- حتی الامکان هر روز صبح ناشتا یکی از میوه‌های گلابی، به، انارشیرین، سیب درختی را میل کنید.- معجون شیر گردو و خرما تاثیر زیادی روی زیبایی فرزند دارد و هم چنین مغز بادام و مغز بو داده تخمه‎ی خربزه نیز قوای جنسی مرد را تقویت کرده و در زیبایی فرزند موثر است.- زنان باردار اگر می خواهند بچه ای زیبا داشته باشند باید هلو میل کنند. خوردن هلو سموم را از بدن دفع می کند همچنین برای کم کردن وزن بهتر است هلو بخورید.- اگر میخواهید فرزندتان خرمن گیسو باشد در بارداری شنبلیله به خصوص خام مصرف شود.- خوردن میوه ها و سبزی هایی که ویتامین ث دارند رنگ نوزاد را زیبا می کنند.

- اگر فرزندی با موی مشکی و پوست نرم می خواهید باید از حرارت آفتاب و اغذیه ای که ویتامین د ، گوگرد و منگنز دارند استفاده کنید مثل پیاز، سفیده تخم مرغ ، کلم ، خیاربوته ای و ترب. وقتی آفتاب به بدن برسد ولی عوامل ویتامین د نباشد موی نوزاد سرخ می شود. اگر ویتامین د به جنین نرسد بور خواهد شد . ویتامین آ سبب مو خرمایی شدن فرزند می شود.- خوردن بابونه و گل آن و دم کرده بومادران خصوصا گل آن در بور شدن موی نوزاد موثر است.- مادر اگر در دوران بارداری دچار ترس شدید شود پوست جنین دچار لک های تیره می شود . در موارد ترس مادر سریع باید از شربت عسل یا میوه شیرین مثل سیب درختی و به و گلابی استفاده کند و از ترشیجات بپرهیزد.