تاثیر خط چشم کاملا به نحوه استفاده شما از آن بستگی دارد و در انواع خط چشم های مدادی، خط چشم های مایع، خط چشم ژلی و خط چشم کیکی متفاوتند. بنابراین باید مناسب ترین آن را برای خود برگزینید. مقاله زیر می تواند در انتخاب مناسب ترین خط چشم برای شما موثر باشد.
1. خط چشم مدادی

آیا تازه کار هستید؟ یا دستانتان هنگام کشیدن خط می لرزد؟ به گزارش پرشین وی پس خط چشم مدادی مناسب شما است.
خط چشم های مدادی یکی از آسان ترین مدل ها برای استفاده است. شما آن ها را بهتر از انواع دیگر می توانید کنترل کنید. همچنین به ابزار دیگری برای استفاده از آن نیاز ندارید.
می توانید با خط چشم های مدادی آرایش های چشم مدل دودی را انجام دهید. البته باید آنها را تراش کنید ولی با استفاده از نوک انگشتتان کمی با کرم آن را چرب کنید، تا تیزی نوک آن تنظیم شود.
همچنین از این نوع خط چشم برای کشیدن خط مژه بالا و پایین می توان استفاده کرد. خط چشم های مدادی انواع مختلف دارند، که با دانستن روش مخصوص استفاده از آنها می توانید بهترین آن را برای خود بیابید.
• خط چشم های پایه پودری
Click here to enlarge
بهترین خط چشم برای شما کدام است؟!
این مدل از خط چشم ها نوک سفتی دارند و برای کشیدن یک خط طبیعی و صاف راحت تر هستند. از آنجا که دست گرفتن آنها ساده است به تازه کارها این مدل پیشنهاد می شود.
• خط چشم های مدادی با پایه واکسی
Click here to enlarge
بهترین خط چشم برای شما کدام است؟!
این مدل از خط های مدادی نوک نرم تری دارند که می توان خط روان تری کشید. این مدل به افرادی پیشنهاد می شود که در کشیدن خط چشم های مدادی مهارت کامل دارند. البته این مدل سریع پخش می شود و برخی اوقات خطوط آن تمیز نیست.
• خط چشم های سرمه ای
Click here to enlarge
بهترین خط چشم برای شما کدام است؟!
این خط چشم ها برای ترکیب کردن و پخش کردن بسیار ساده هستند. به گزارش پرشین وی این مدل از انواع دیگر نرم تر بوده و نیاز به تراشیدن ندارد. در مقایسه با خط چشم های مدادی سنتی ، سرمه ها زودتر پاک می شوند. استفاده از این مدل در مهمانی های شب واقعا چهره جذابی به شما می دهد.
• مدادهای پیچی مکانیکی
Click here to enlarge
بهترین خط چشم برای شما کدام است؟!
مدادهای مکانیکی تقریبا شبیه سرمه است ولی باید پیش از استفاده آن را تراش کنید. همچنین به اندازه سرمه چرب نیستند.

2. خط چشم مایع

آیا در کشیدن خط چشم دستان ثابتی دارید؟ آیا در کشیدن خط چشم با مداد مهارت زیادی دارید؟ پس می توانید از انواع خط چشم مایع استفاده کنید.
خط چشم های مایع می توانند خطی تیز و تمیز به شما ارائه دهند. اگر به استفاده از آن عادت دارید بنابراین می توانید هر نوع خطی را فوری با آن بکشید.
خط چشم های مایع به یک قلم برای استفاده نیاز دارند که معمولا در خود بطری حاوی خط چشم وجود دارد. خط چشم های مایع بسته به نوع قلم به دو صورت عرضه شده اند:

  • خط چشم مایع با اپلیکاتورهای قلمی


Click here to enlarge
این نوع خط چشم در یک بطری وجود دارد که قلموی مخصوص به آن نیز همراه با آن است. شما هنگام استفاده از این نوع قلم و کشیدن یک خط خوب باید صبور باشید و عجله نکنید به گزارش پرشین وی و گرنه خط شما به خوبی از آب در نمی آید. بیشتر این نوع خط چشم ها ضد آب هستند.

  • خط چشم های مایع با اپلیکاتور ماژیکی یا خودکاری


Click here to enlarge
خط چشم هایی که اپلیکاتوری شبیه ماژیک دارند راحت تر از استفاده از نوع قلمی آن است و همچنین زودتر از خط چشم های مایع دارای قلم خشک می شوند.شما با استفاده از این مدل خط چشم می توانید نازک ترین خط را نیز با جلوه ای طبیعی و زیبا بکشید.

3. خط چشم ژلی یا کرمی


Click here to enlarge

خط چشم های ژلی یا کرمی

به اندازه خط چشم های مایع مرطوب نیست. شما می توانید به محض استفاده از آن، ضخامت آن را کنترل کنید. پخش نمی شود و اکثر آن ها ضد آب هستند. گاهی برای پاک کردن آن حتما نیاز به شیرپاک کن خواهید داشت.
این مدل خط چشم به ویژه برای زمانی که آن را با ماندگاری بالاتری بخواهید مناسب تر است.همچنین به یک قلم مجزا برای استفاده از آن نیاز خواهید داشت و قلم مورد استفاده باید تمیز شود، چرا که ژل آن را چسبناک خواهد کرد. با وجود مشکل داشتن از جانب قلم ، ولی برای کشیدن یک خط مات و مشخص ایده آل است.

4. خط چشم کیکی


Click here to enlarge
حرفه ای ها این خط چشم را ترجیح می دهند. به محض آنکه به این مدل عادت کرده و مهارت پیدا کنید، می توانید دقیق ترین و تمیزترین خط چشم ها را بکشید. همچنین پیش از خشک شدن می توان آن را ترکیب کرد. این مدل معمولا به صورت سایه های فشرده عرضه می شود.
برای کاربرد آن باید قلم خط چشم مورد استفاده خود را مرطوب کنید و به آن بزنید. از این مدل خط چشم در آرایش های چشم دودی استفاده می شود و ماندگاری طولانی دارند.