مواد لازم برای ۸ تا ۱۰ نفر

شکلات سفید خرد شده : ۱۰۰ گرم
* پنیر خامه‌ ای ماسکارپونه : ۲۵۰ گرم
* پودر قند : ۵۰ گرم کافی‌میت: ۱۶ گرم
* خامه شـیرین‌ شده : ۲۰۰ گرم
* آب جوش : ۱۰ قاشق سوپخوری
* نسکافه : هشت گرم
* بیسکویت شکلاتی : ۱۵۰ گرم (۲۵ عدد)
* پودر کاکائو : یک قاشق سوپخوری
* شکلات سفید و سیاه : به میزان لازم
طرز تهیه :

کف و دیواره قالب با ابعاد و ارتفاع ۶×۱۹×۶ را با پلاستیک یا کیسه فریزر می‌پوشانیم. شکلات را در ظرفی ریخته و با قدرت ۲۰ درصد سه الی پنج دقیقه در مایکروویو قرار می‌دهیم تا آب شود. پنیر خامه‌ای را با پودر شکر یا قند مخلوط کرده و با همزن می‌زنیم.
شکلات آب شده را به مخلوط پنیری اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم سپس مواد را در مایکروویو گذاشته و با قدرت ۲۰ درصد دو دقیقه زمان می‌دهیم. اجازه می‌دهیم تا مواد سرد شود سپس کافی‌میت را اضافه می‌کنیمخامه را با همزن می‌زنیم تا فرم بگیرد و به مواد می‌افزاییم. نسکافه را نیز در آب جوش حل می‌کنیم.
سه تا چهار قاشق از کرم آماده شده را کف ظرف ریخته و با قاشق صاف می‌کنیم. بیسکویت‌ها را درون مخلوط نسکافه زده تا مرطوب شوند، سپس آنها را روی کرم گذاشته و به همین ترتیب ادامه می‌دهیم تا آخرین لایه روی کار، کرم باشد. تیرامیسو را دو تا سه ساعت در فریزر می‌گذاریم. به کمک پلاستیک دسر را از قالب جدا نموده و در ظرف مورد نظر برمی‌گردانیم و با شکلات رنده شده سیاه و سفید یا پودر کاکائو تزیین می‌کنیم. همزن می‌زنیم تا فرم بگیرد و به مواد می‌افزاییم. نسکافه را نیز در آب جوش حل می‌کنیم.

سه تا چهار قاشق از کرم آماده شده را کف ظرف ریخته و با قاشق صاف می‌کنیم. بیسکویت‌ها را درون مخلوط نسکافه زده تا مرطوب شوند، سپس آنها را روی کرم گذاشته و به همین ترتیب ادامه می‌دهیم تا آخرین لایه روی کار، کرم باشد. تیرامیسو را دو تا سه ساعت در فریزر می‌گذاریم. به کمک پلاستیک دسر را از قالب جدا نموده و در ظرف مورد نظر برمی‌گردانیم و با شکلات رنده شده سیاه و سفید یا پودر کاکائو تزیین می‌کنیم.