سفر به کشورهای مختلف همیشه بهترین خاطرات را برایمان به ارمغان می آورد. طبیعتا کشورهای زیبا و دیدنی در دنیا بسیار زیاد است و همین مسئله، انتخاب مقصد را برایمان کمی دشوار می کند. ما برایتان لیستی از دیدنی ترین کشور ها در پاییز تهیه کردیم که شاید در انتخاب مقصد سفر پاییزی به شما کمک کند.

1-لهستان (Poland)


Click here to enlarge

در این کشور چشم اندازهای بی نظیر، آثار معماری غنی، کوه ها و طبیعت منحصر بفردی به چشم می خورد. شهر Zakopane یکی از بهترین جاذبه های گردشگری بخصوص در فصل سرما است و امکان کوهنوردی را برایتان فراهم می کند. رستوران های کلبه ای با بهترین غذاها، در دامنه این کوه ها پذیرای توریست ها است.
یکی دیگر از شهرهای محبوب لهستان Krakow است که قدمت آن به سال 1200 میلادی باز می گردد، و معماری تاثیر گذار سبک رنسانس در آن به چشم می خورد. چه برای خرید، اسکی و یا گشت و گذار، مطمئنا از سفر به لهستان نهایت لذت را خواهید برد.

2-پرو (Peru)

Click here to enlarge

کشور دیگری که ارزش سفر دارد پرو است. سرزمین جنگل های بارانی و افسانه ای آمازون و کوه های و رشته کوه های آند (Andes). هرم معروف «ماچو پیچو» در این کشور است و بازنمای دوره امپراتوری اینکا است. صرفنظر از جایی که برای رفتن به پرو انتخاب می کنید، مطمئنا سفر به این کشور به شما حس فرهیختگی و فرهنگ خواهد داد!

3-تانزانیا (Tanzania)


Click here to enlarge

یکی از مهیج ترین کشورها در آفریقا، تانزانیا است. کوه های آتشفشانی بسیار مرتفع کلیمانجارو (بلندترین قلل هفتگانه) در این کشور شهرت بسیار دارد. این سرزمین مسیرهایی فوق العاده برای پیاده روی، کوه نوردی و گشت و گذار برایتان فراهم می کند. تانزانیا دنیای حیوانات عجیب و غریب و دیدنی است و بهترین تجربه تماشای حیات وحش را برایتان فراهم می کند.

4-دانمارک (Denmark)


Click here to enlarge

چهارمین کشوری که لیاقت قرار گیری در لیست سفر تان را دارد دانمارک است. دانمارک پایتخت بهترین معماری در دنیاست. سرزمین قصرهای باشکوه، دیدنی ترین برج ها، و کلیساهاست و همچنین جایی است که می توان از موزه ملی دانمارک دیدن کرد! موزه ای با فضای تاریخی منحصر بفرد که وایکینگ ها را به نمایش می گذارد و نقاشی و عکاسی های پیشرفته. برای علاقه مندان هنر و تاریخ، دانمارک بهترین انتخاب است!

5-ایتالیا (Italy)


Click here to enlarge

بدون شک یکی از تفریحی ترین مکان های دنیا ایتالیا است. برای دوستداران هنر، غذا، و افراد اهل گشت و گذار ایتالیا یک مقصد ایده آل است. این کشور مرکز مشهورترین غذاهای دنیا است. رم، پایتخت فرهنگی که به شما اجازه می دهد از شهر واتیکان، Roman Forum و... دیدن کنید، و در La Porta del Principe می توانید بهترین غذاهای ایتالیایی (انواع پاستا و غذاهای دریایی) را میل کنید.

6-روسیه (Russia)

Click here to enlarge

روسیه بزرگترین کشور دنیاست و بدون شک یکی از کشورهایی است که در طول زندگی باید از آن دیدن کرد. روسیه دیدنی ترین چشم اندازها و ساختمان هایی تحسین برانگیز دارد. وجود بزرگترین جنگلهای دنیا در این کشور به شما اجازه می دهد از گونه های مختلف گیاهی و انواع حیوانات دیدن کنید.

7-مجارستان (Hungary)

Click here to enlarge

کشور پر تنوع مجارستان هفتمین کشوری است که برای پاییز امسال به شما توصیه می شود. این کشور مرکز معماری فوق العاده، بزرگترین پرستشگاه یهودیان در اروپا است. پایتخت این کشور (بوداپست) بعد از ظهر های دل انگیزی دارد، بخصوص وقتی چراغ های شهر روشن می شود، فضا و نوری جادویی می آفریند.

8- استرالیا (Australia)


Click here to enlarge

خیلی بعید است که لیستی از کشورهای دیدنی در پاییز تهیه کنیم و استرالیا به ذهنمان نرسد! یکی از بزرگترین دلایل شهرت این کشور دیواره بزرگ مرجانی است. استرالیا مرکز بیش از 3000 صخره مرجانی و تقریبا 1000 جزیره است و برای قواصی محیطی بسیار حیرت آور فراهم می کند.

9-چین (China)


Click here to enlarge

چین از دیگر کشورهایی است که باید به لیست سفرتان اضافه شود. این مکان دارای بهترین وسیله های حمل و نقل در جهان است. محل زندگی 35 هزار گونه حیوان است و از نظر تاریخی بسیار غنی است. چین خاطراتی را برایتان می سازد که در هیچ کجای دیگر نخواهید داشت.

10-مالزی (Malaysia)

Click here to enlarge

دهمین کشوری که به شما توصیه می شود مالزی است. این منطقه مناظر طبیعی بی نظیر، گونه های گیاهی متنوع و حیات وحش منحصر بفردی دارد. برای پرنده بازان، مالزی از ایده آل ترین کشورها است؛ زیرا بیش از 600 گونه پرنده در این مکان زندگی می کند.