مزایای زیادی در زندگی كردن بدون دیوارها وجود دارد، هم دیوارهایی كه میان خودمان و دیگران قرار می‌دهیم و هم دیوارهایی كه بین اتاق نشیمن و آشپزخانه می‌گذاریم. داشتن نقشه‌ای باز به خصوص در آپارتمان های کوچک باعث می‌شود كه شما احساس كنید فضای بیش‌تری در اختیار دارید و انتخاب‌های بیش‌تری برای طراحی داخلی خانه خود پیدا می‌كنید. خواه هم‌اكنون خانه شما دارای فضای بازی است و خواه به دنبال چنین فضایی هستید، این مطلب را بخوانید و از اتاق‌های زیبا و باز آن برای طراحی خانه خود الهام بگیرید.

1) طراحی باز این فضا این امكان را فراهم می‌كند كه طرح رنگی موجود در آشپزخانه- بتن‌های خاكستری با مقدار كمی رنگ قرمز- در اتاق نشیمن نیز امتداد پیدا كند و كلیت فضا یكدست و یكپارچه شود. برای گرفتن ایده در طراحی خانه خود می توانید مطلب، 11 نکته در مورد استفاده از رنگ در فضاهای كوچك را در چیدانه مطالعه کنید.

Click here to enlarge

2) بافت‌های موجود در این آپارتمان واقعا فضایی زیبا و خاص را به وجود آورده‌اند. از سقف گرفته تا قالیچه پرزدار، تمام سطوح زیبا و چشم‌گیر هستند و هماهنگی بسیار خوبی با هم دارند.

Click here to enlarge

3) در این آپارتمان به جای این‌كه فضای آشپزخانه كاملا باز طراحی شود، از دیوار نیمه استفاده شده است، در نتیجه استراحت در اتاق نشیمن تداخلی با كار كردن در آشپزخانه پیدا نمی‌كند و این دو فضا اگرچه دارای نقشه بازی هستند اما از هم جدایند.

Click here to enlarge

4)
در طراحی این فضا به معنای واقعی از هر سانتی‌متر مربع استفاده شده است. طراحی این خانه نشان می‌دهد كه با یك چیدمان درست حتی در یك فضای كوچك هم می‌توان از مبلمان زیادی استفاده كرد. برایطراحی دکوراسیون خانه خود می توانید از مطلب، دکوراسیون آپارتمان های نقلی در چیدانه ایده بگیرید.

Click here to enlarge

5) این كاناپه‌ جذاب و خاص نقطه كانونی این فضای وسیع و چشم‌گیر است. قطعه‌های مختلف این مبلمان را بسته به نیاز می‌توان كنار هم چید و از آن استفاده‌هایی مانند استراحت كردن، چرت زدن، و یا فقط نشستن كرد. چنین ایده‌ای باعث می‌شود تا بتوان از یك فضای مشخص استفاده‌های متعددی كرد.

Click here to enlarge

6) استفاده از رنگ سفید در همه دیوارها، كابینت‌ها، و حتی سقف باعث شده است تا این فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

Click here to enlarge

7) در این فضا این كاناپه راحت و مدرن نقش دیوار بین اتاق نشیمن و آشپزخانه را بازی می‌كند. در طراحی معاصر چیدمان مبلمان نكته‌ای بسیار مهم و حیاتی است.

Click here to enlarge

8) وقتی در فضا دیواری وجود ندارد، استفاده از یك چراغ آویز مانند چراغ هندسی عكس بالا، شیوه بسیار خوبی برای تعیین محدوده میز غذاخوری از دیگر قسمت‌های خانه است.

Click here to enlarge

9) خطوط نرم موجود در این آپارتمان چشم شما را به سمت یك بالكن فوق‌العاده زیبا هدایت می‌كند.

Click here to enlarge

10) یك قالیچه با خطوط مورب و زیگزاگی به این فضای باز حس و حالی لطیف و زنانه داده است.

Click here to enlarge

11) در این فضای كوچك هم استفاده هوشمندانه از یك مبل دونفره به عنوان تقسیم‌كننده دو فضا را مشاهده می‌كنید.

Click here to enlarge

12) استفاده كفپوش‌های چوبی با رنگ روشن در این فضا باعث شده است تا نورهای مصنوعی و نور طبیعی در فضا انعكاس یابند و این ساختمان بزرگ‌تر به نظر برسد.

Click here to enlarge

13) استفاده از چراغ‌های آویز، آثار هنری، و یك پیش‌خان در آشپزخانه باعث شده است تا بدون این‌كه در این خانه دیواری به كار رود، محدوده فضاهای مختلف مشخص شود.

Click here to enlarge

14) استفاده از رنگ سفید در كنار رنگ خاكستری باعث می‌شود تا فضای كوچك شما بزرگ‌تر و مدرن به نظر برسد.

Click here to enlarge

15) مانند برخی از نمونه‌های موجود در این مطلب، یك قالیچه می‌تواند نقش یك دیوار را بازی كند و از این طریق فضاهای مختلف خانه از هم جدا شوند.

Click here to enlarge

16) در این خانه فضای آشپزخانه و اتاق نشیمن از هم جدا نشده‌اند و یكسره هستند، اما از یك در شیشه‌ای استفاده شده تا فضای عمومی خانه از اتاق‌خواب جدا شود. این ایده نیز ایده‌ای هوشمندانه و كاربردی و اجرای آن بسیار راحت است.

Click here to enlarge

17) اگر چنین كاناپه زیبایی در خانه دارید، می‌توانید آن را به گونه‌ای در فضا قرار دهید كه وقتی مهمانان در فضای غذاخوری هستند نیز در معرض دید آن‌ها باشد.

Click here to enlarge

18) شاید نتوان چهار نفر را در این مبل دونفره كوچك قرار داد. اما این طراحی مناسب كسانی است كه رفت‌وآمد زیادی با دیگران ندارند.

Click here to enlarge

19) ارتفاع كم كاناپه و میز غذاخوری باعث شده است تا قفسه‌ها و سقف این خانه مرتفع‌تر به نظر برسند.

Click here to enlarge

20) اگرچه كاناپه نقش تقسیم‌كننده دو فضا را در این خانه بازی می‌كند، اما عنصری كه واقعا این فضا را متفاوت كرده است پله كوچك است. وجود پله باعث شده است كه در یك فضای واحد دو سطح با دو ارتفاع مختلف ایجاد شده و از این طریق فضای خانه به دو قسمت متمایز تقسیم شود.

Click here to enlarge

21) درهای شیشه‌ای متحرك در اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری مشترك هستند و در كنار دیوار آجری سفید رنگ جلوه‌ای زیبا و مدرن به فضای داخلی این خانه داده‌اند.

Click here to enlarge

22) شاید وجود یك نورگیر در این خانه خیلی برای تماشای تلویزیون مناسب نباشد، اما نور ورودی به فضای داخل خانه و نیز انعكاس آن توسط كفپوش‌های براق باعث می‌شود تا این فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

Click here to enlarge

23) در نهایت، این آپارتمان مدرن و زیبا دارای درهای شیشه‌ای آكاردئونی است كه باعث می‌شوند فضای بیرون خانه به تمامی وارد فضای داخلی شود و حسی از بی‌مرزی در فضا ایجاد شود.

Click here to enlarge