رنگ سبز در زیرمجموعه رنگ‌های سرد قرار دارد اما در اصل تاثیراتش، تاثیرات گرم و مثبتی است. این رنگ نماد تولد، زندگی و بخشندگی است. شاید برای همین است که استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل، خیلی توصیه می‌شود. کارشناسان بر این باورند که این رنگ برای اتاق‌های آفتاب‌گیر یکی از بهترین گزینه‌هاست. ترکیب آفتاب و رنگ سبز، طبیعت را دوباره زنده می‌کند.

روانشناسان معتقدند اگر محیط‌های شلوغ و نامنظم با روحیه شما سازگاری ندارد از این رنگ برای تعدیل فضا و آرام کردن محیط استفاده کنید. رنگ سبز می‌تواند حس تعادل، هماهنگی، ایمنی، شور و نشاط را در محیط برقرار کند. اگر می‌خواهید خانه‌ای آراسته، آرام و وسیع داشته باشید بهتر است از این رنگ استفاده کنید و اگر آدمی گوشه‌گیر و منزوی هستید خوب است رنگ سبز را برای خانه‌تان انتخاب کنید چون رنگ سبز در بهتر شدن روابط عمومی تاثیرگذار است. البته باید در نظر داشته باشید که تاثیر این رنگ‌ها در زمان طولانی مشخص می‌شود. از این رنگ می‌توانید در اتاق نشیمن، اتاق خواب و اتاق پذیرایی استفاده کنید.

استفاده از رنگ سبز روشن همراه با بافت‌های چوبی خودرنگ در محیط‌های کار بسیار توصیه می‌شود زیرا علاوه بر برقراری آرامش برای کارکنان باعث خلق فضای آرام نیز می‌شود. اگر از آن دسته افرادی هستید که شخصیتی محافظه‌کارانه دارید و می‌خواهید اعصابی قوی و محکم داشته باشید، بهتر است این رنگ را در مکانی که بیشتر وقت خود را در آنجا سپری می‌کنید، استفاده کنید چرا که این رنگ باعث تشدید برخی از خصوصیات شخصیتی و حس‌های شما می‌شود. اگر دچار یکنواختی و روزمرگی هستید، بهتر است با تغییر رنگ اتاق خواب‌تان به رنگ سبز سرزندگی و شادابی را دوباره به خودتان هدیه کنید.

یکی از مثال‌هایی که تاکیدی بر آرامش‌بخشی رنگ سبز دارد این است که بازیگران معروف دنیا قبل از اینکه روی صحنه به بازیگری مشغول شوند ساعتی را در اتاق سبز رنگ برای گریم، استراحت و تمرین می‌گذرانند تا از اضطراب و استرس‌شان کاسته شود پس حالا که اینقدر رنگ سبز می‌تواند در دکوراسیون کاربرد داشته باشد، شاید بد نباشد به پیشنهادهای ایده‌آل برای اضافه کردن رنگ سبز به خانه و محل کارتان فکر کنید.

یک تیر و دو نشان

Click here to enlarge

یکی از کاربردی‌ترین وسایلی که می‌توانید در خانه داشته باشید، یک آکواریوم-گلدان است. یک تیر و دو نشان! این آکواریوم جمع و جور نهایتا می‌تواند دو تا ماهی کوچولو را در خود جای دهد. از طرف دیگر قسمت روی آن گلدانی است که گیاهان درونش برای ماهی‌ها اکسیژن‌سازی می‌کنند و سبزی یک گیاه زیبا را به محیط خانه می‌آورند.

پرنده‌های خانگی

Click here to enlarge

گذاشتن یک آباژور کوچک روی میز پاتختی نور ملایمی را به اتاق خواب می‌دهد و مطالعه شبانه را راحت‌تر می‌کند. این آباژور، علاوه بر این دو فایده، مثل یک شاخه عمودی است که پرنده‌های سبز کوچکی روی آن نشسته اند و عملا یک تکه از طبیعت زیبا را مثل یک کارت پستال قدیمی برای شما تداعی می‌کند.

خواب آسوده

Click here to enlarge

یکی از بهترین رنگ‌ها برای اتاق خواب، رنگ سبز است؛ رنگی که خیلی دیر دل‌تان را می‌زند و آرامش خوبی به شما می‌دهد. شما می‌توانید با کاغذدیواری سبزرنگ بخشی از دیوارهای اتاق‌تان را به رنگ سبز درآورید و با یک ست ملحفه، بالش و پتوی سفید و سبز به طور کل اتاق خواب‌تان را عوض کنید و از این تغییر زیبا لذت ببرید. بهتر است کاغذ دیواری را سبز ساده انتخاب نکنید تا اتاق‌تان تغییر چشمگیرتری داشته باشد.

موسیقی سبز

Click here to enlarge

اگر اهل موسیقی هستید، شک نکنید با یک دستگاه صفحه‌خوان قدیمی می‌توانید روحیه خودتان را به کلی عوض کنید مخصوصا اگر این دستگاه را به رنگ سبز دلخواه‌تان رنگ کنید. این جعبه موسیقی، علاوه بر اینکه در گوشه ای از خانه بسیار جلب توجه خواهد کرد و روحیه هنردوست شما را نشان می‌دهد، می‌تواند با رنگ سبز، آرامش یک زندگی رؤیایی را ارزانی ساعات شما کند.

یک جلسه کاری موفق

Click here to enlarge

شما در محل کارتان یا در اتاق انتظار دفتر کاری‌تان، می‌توانید یک مبل منحصر به فرد بگذارید تا در قرار‌های کاری بتوانید طرف مقابل تجاری خود را مجذوب سلیقه‌تان کنید. چنین مبلی دقیقا می‌تواند این نقش را ایفا کند. یک مبل تک خاص و منحصر به فرد که از الوارهای چوبی که با رنگ سبز، رنگی شده‌اند، ساخته شده است. سفارش چنین مبلی کار راحتی است و مطمئنا قیمت بالایی هم ندارد پس زودتر دست به کار شوید و از جلسات کاری خود خرسند بیرون بیایید.

زمین گلف در خانه

Click here to enlarge

ممکن است شما نتوانید یک باره همه مبلمان خانه را عوض کنید اما می‌توانید با اضافه کردن یک مبل تک خاص و متفاوت در گوشه‌ای از نشیمن، حال و هوای دلنشینی ایجاد کنید. این مبل سبز با روکش کمی پرزدار، مثل زمین گلف است و انحنای آن نیز در اصل نمادی از همین است. سبزی و پهناوری زمین گلف و آرامشی که این ورزش به ذهن می‌دهد، هدیه‌ این مبل بامزه به شماست.

چایخوری در باغ انگلیسی

Click here to enlarge

شاید بد نباشد کمی هم در ظرف و ظروف‌تان دست ببرید و تزریق سبزی به خانه‌تان را از داخل کابینت‌های آشپزخانه شروع کنید. این سرویس چای خوری با طرح گل‌های ریزی که در باغ‌های انگلیسی می‌روید، یک عصرانه دلچسب را برای شما رقم می‌زند. این نمونه از برند معروف «رویال آلبرت» است که در ایران هم می‌توانید نمونه اصل و ترکیه‌ای‌اش را پیدا کنید.

یک کوسن هزار رنگ

Click here to enlarge

از مبل‌های‌تان خسته شده‌اید؟ توانایی تغییر کلی را ندارید؟ هیچ اشکالی ندارد. شما می‌توانید با خریدن چند مدل کوسن تازه، حال و هوای تازه‌ای به مبل‌های‌تان بدهید. رنگ سبز با رنگ‌های سفید، مشکی، کرم، قهوه‌ای، آبی کاربنی، سورمه ای، خاکستری، دودی و حتی قرمز سازگاری دارد پس با خیال راحت کوسن‌های سبز را روی مبل‌های خود ولو کنید!