درود بر شما، برای شرکت در گفتگوها و مشاهده کامل مطالب کافی است در این سایت عضو شوید.
برای عضویت اینجا کلیک کنید
با سپاس
مدیریت
صفحه 2 از 13 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 121


Like Tree141Likes

موضوع: و این قصه همچنان ادامه دارد.......

 1. #1
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  شرق:لیلا برای فرار از جامعه روی درخت رفته. شب‌های متوالی بدن نحیفش را بالا کشیده. با یک‌لا ملحفه در سرمای پاییزی تهران کز کرده روی شاخه‌های نه‌چندان مطمئن، از ترس آزارواذیت؛ تجربه‌ای هولناک که بارها‌وبارها دچارش شده؛ بی‌صدا، بی‌فریاد با زخم‌های عمیق بر تن و روحش.
  کلا چهارماه طول کشیده؛ چهارماه که از دختر 15ساله خانه تبدیل شود به مادر ناشنوا در چهارمین روز ترک شیشه و هرویین؛ در سرپناه شبانه زنان معتاد و کارتن‌خواب.
  سعی می‌کنند با ایماواشاره او را متوجه سوال‌هایم کنند. خودش اما صدایش درنمی‌آید که تنها دست‌هایش می‌چرخند و آواها از دهانش خارج می‌شوند؛ گنگ‌ومبهم. می‌فهمم خانه‌شان شهریار بوده است؛ پدرش نقاش، مادرش خانه‌دار. پدرش در اثر یک تصادف می‌میرد، مادرش سه‌ماه بعد سکته می‌کند و در آن زمان لیلا تنها در خانه بوده و صدایی نداشته به اورژانس زنگ بزند. هرچه با برادرهایش تماس می‌گیرد جواب نمی‌دهند تا مادر جلو چشمانش جان می‌دهد. قصه‌اش به اینجا که می‌رسد، اشک‌هایش سرازیر می‌شود؛ اشک‌هایی که خیال بندآمدن ندارند. کسی را یارای تسلایش نیست. غمش در کنار درد و بیقراری چهارمین‌روز ترک هرویین و شیشه برای مادری 35کیلویی که چهارماهه هم باردار است، طاقت‌فرساست.
  پروانه؛ دختر بهبودیافته‌ای که اولین‌بار لیلا را به سرپناه شبانه «تولد دوباره» آورده، با هیجان می‌گوید: «خودم فیلمش را دیدم، تو کوچه اوراقچی‌ها خوابیده بود از ترسش. دم‌دمای صبح بوده انگار. فیلمش را گرفته بودند. خودم فیلمش‌رو دیدم علنا. ببین مردم این منطقه چه‌جوری هستن؟ تو تاریک‌روشن هوا ازش تو خواب فیلم‌گرفته بودن. دنبال سوژه‌ن دیگه.»
  صداها درهم گم می‌شوند. هرکس چیزی می‌گوید. لیلا با سه‌تا برادرش زندگی می‌کرده است. یکی متاهل است و دوتا مجرد. برادر را که ادا می‌کند، دوانگشت دودستش را به نشانه پیوند در هم گره می‌زند. ادای فرار را با دوانگشت در حال حرکت درمی‌آورد. ادای کتک و زاری را که درمی‌آورد، انگشت‌هایش را بر صورتش می‌کشد. «دریا» ایماواشاره‌هایش را ترجمه می‌کند: «برادرهایم زیاد من را کتک می‌زدند. برادرم به من شک کرد.» ادای بریدن مو را درمی‌آورد. «موهایم را برید. کتکم زد.» شکی که حاصلش فرار لیلا از خانه بوده و این، نقطه آغاز تراژدی زندگی دخترک می‌شود؛ کتکی که هنوز هم گویا آثارش روی بدنش هست: «زمانی که آمد اینجا جای ضرب‌وشتم روی بدنش هنوز باقی مانده بود. با سیم کتکش زده بودند و گوشت بدنش کنده شده بود.» اولین‌بار چطور آمدی «شوش» لیلا؟ اولین‌بار را با یک نشانش می‌دهد. کسی او را آورده و اینجا وسط میدان «شوش» رها کرده. چه کسی؟ معلوم نیست. «شوش» را می‌تواند ادا کند. شینی بلند. اینجا همین حوالی «لوکیشن» لابد قصه است؛ قصه‌ای با انبوهی سیاهی‌لشکر، اراذل‌واوباش، معتادان و زنان خیابانی «شوش».
  اولین کام را چه‌زمانی گرفته معلوم نیست. سر درددلش باز شده، کاری به سوال‌های من ندارد. قصه خودش را روایت می‌کند. در پارک؛ حیران و سرگردان می‌چرخیدم. التماس می‌کردم. کف دست‌هایش را به نشانه‌ای التماس برهم می‌گذارد. سرش را خم می‌کند. چشمانش همان زاری التماس را دارند. «گشنم بود؛ خواهش کردم به من غذا بدن. در خونه مردم‌رو زدم گفتم سردمه اجازه بدین بیام تو... . با سیلی‌ زدن تو صورتم و گفتن برو. برو از اینجا.»
  مسوول سرپناه می‌گوید: «یک‌ماه اول لیلا را در یک خانه نگه داشته بودند و از او سوءاستفاده می‌کردند.»
  اینها را که می‌گوید، پروانه به حرف می‌آید که: «تو اون خونه بوده که میم‌ میره اونجا و باهاش آشنا میشه. ساقی بوده مواد می‌برده اونجا. بعد هم دلش سوخت که اونجا ازش سوءاستفاده می‌کردن از اون خونه آوردش بیرون. موادش را براش نگه می‌داشت. ولی کاری کرد که مواد نکشه. چون تو اون خونه معتادش کرده بودن. من از روزی که دیدمش تو «شوش» بود. یک موقع کاری چیزی داشت گشنه‌اش بود یا هرچی من و مهدی بهش کمک می‌کردیم. تا اینکه میم‌ گیر کرد، میم را بردند کمپ و این موند تو خیابان.»
  پروانه لابه‌لای اشک‌های روان لیلا ادامه می‌دهد، ضجه‌هایش: «شب اول بعد از رفتن میم موند تو خیابون اما فرداشبش که دیدم این‌جوریه آوردمش اینجا. تو این منطقه باید یکی بالای سر آدم باشد اگه نباشه همه می‌خوان همه‌جوره سوءاستفاده کنن. منم دیدم اینطوری شد، می‌خوان ازش سوءاستفاده کنن. جایی جز اینجا بلد نبودم خدایی. زمان ما این خوابگاه و اینا نبود که ما به این بدختی افتادیم. جاومکان نداشته باشه مصرف‌کننده هم باشه به‌عنوان اینکه بیا جا بدیم بهت، مواد بدیم بهت، آخرش به سوءاستفاده ختم میشه. من خودم سنم یکم از این بالاتر بود این تجربه‌هارو کردم. این نمی‌تونه از خودش دفاع کنه زبون نداره نمی‌تونه داد بزنه.»
  صدای گریه لیلا در اتاق می‌پیچد. نفسش‌ لابه‌لای هق‌هق‌ها گیر می‌کند. زن‌های خوابگاه او را در آغوش می‌کشند تا کمی آرام‌تر شود. دستش را می‌گیرم. تازه یادم می‌افتد که کودک است و دستان کودکی‌اش را گرفته‌ام؛ کودکی که در چهارماه پیش و لابه‌لای دردها جامانده. انگشتانش ظریف و کوتاهند، نقطه‌هایی از لاک‌نقره‌ای روی دست‌هایش جامانده.
  دریا در جست‌وجو ی راهی برای آرام‌کردنش با ایماواشاره و صدا می‌گوید: «لیلا اول خدا، انگشت را می‌گیرد به سمت آسمان. رو می‌کند به ثریا اون مادر، من خواهر این‌ها همه دوست.»
  «قلبم می‌زند.» با مشتی که روی سینه‌اش می‌گیرد، این را می‌گوید. هرزمانی‌که یاد پدر و مادرش می‌افتد، این‌شکلی می‌شود. لیلا به لرزه می‌افتد. نبضش را می‌گیرند. آب‌قند بهش می‌دهند. پتو می‌پیچند دورش. روز چهارم ترک مواد است. هرویین و شیشه را با هم کنار گذاشته. دردهای فیزیکی هرویینش کنار رفته. الان بی‌قراری شیشه مانده.
  ثریا می‌گوید: «روز چهارم و روز هفتم سخت‌ترین روز‌های ترک شیشه است.» اینجا همه همدردند.
  دریا ادامه می‌دهد: «لیلا سه‌درد دارد؛ درد خماری و نسخی و درد بچه‌اش و درد سوم اینکه لال است و نمی‌تواند دردش را بگوید. کارهای بچه‌اش در حال پیگیری است، از طریق قوه‌قضاییه و پزشکی‌قانونی کشور. با پزشکی‌قانونی از طریق دادستانی در حال انجام است اگر دیر هم شود انجام می‌دهند.»
  پروانه تعریف می‌کند که: «من یک‌بار با قفل فرمون کتک خوردم سر این. یک‌بار اومدن ببرنش رفتیم دعوا با قفل‌فرمون مارو زدن.» ثریا پی حرفش را می‌گیرد که «آوردنش به مرکز به این راحتی نبود. خیلی‌ها اومدن اینجا دنبالش. تهدیدمون کردن. شیشه‌های مرکزرو شکستن. سنگ‌بارون‌کردن مرکزرو شبانه... مردای پارک خود ما رو هم تهدید کردن. همین بار دوم ساعت 5/1شب آوردیمش. چهارشب پیش برای بار دوم آوردیمش. بچه‌های اینجا از بیرون خط‌گرفتن، پروندنش. ترسونده بودنش که تحویل مامورا می‌دنت. میندازنت زندان. این بهونه بود که ببرن و ازش سوءاستفاده کنن. برای اینکه باهاش کاسبی کنن. بار دوم با مامور رفتیم پارک «شوش» برش گردوندیم. سه‌روز تمام منطقه‌رو زیرپا گذاشتیم که پیداش کنیم.»
  در این مدت چه بر لیلا گذشته بود؟ «حدود 15، 20روز بیرون بود. وضعیت جسمیش شبیه دفعه اولی بود که اینجا آوردیمش. تا مدت‌ها درگیر جراحت‌هایش بودیم.»
  «20روز پیش که فراریش دادند، برایش سمعک گرفته بودیم. داشتیم پیگیری می‌کردیم. فقط باید می‌بردیم بهزیستی قالب گوشش را می‌گرفتیم که متاسفانه آن موقع فراری‌اش دادند از مرکز.»
  قرصی به اصرار می‌دهند بخورد، حالا دیگر گریه لیلا تبدیل به مویه شده است.
  لیلا دست‌هایش را به حالت دعا می‌آورد بالا و چیزی می‌گوید. دریا تکرار می‌کند: «خدایا کمکم کن.»
  آزمایش «اچ‌آی‌وی» و «هپاتیت» او منفی بوده اما کم‌خونی دارد. 35کیلو وزنش است.
  اصالتا اهل شمال‌شرق ایران هستند. می‌رود عکس پدر و مادرش را می‌آورد. دوتا عکس 3در4، در قاب کوچک عکس‌ها، پدر و مادر جوانند و جدی. عکس مادرش را می‌گیرد کنار صورتش. می‌گوید شبیه مادرم هستم. با صورتی کشیده، لب‌های درشت و چشم‌های ریز مثل لیلا. از آرزوهای لیلا که می‌پرسم لبش به خنده باز می‌شود با همان زبان ایماواشاره. دست‌هایش را می‌گذارد روی گوش‌هایش و سرش را تکان می‌دهد و می‌خندد: «دوست دارم بازی کامپیوتری، هندزفری و سمعک داشته باشم. ساعت بزرگ طلایی داشته باشم. مثل ساعت معلمم.» دستش را می‌گذارد روی مچ دستش. ادای رقصیدن درمی‌آورد برای گفتن عروس‌شدن و با خوشحالی می‌فهماند دوست دارد عروس شود. «چون من پدر و مادر ندارم دوست دارم بچه به دنیا بیارم.» شکمش را بزرگ می‌کند. «مادر بچه‌م بشوم. شوهر داشته باشم که بابای بچه‌م شود. من بابا ندارم، بچه‌م بابا داشته باشد.»
  دوست دارد خانه بگیرد و هیچ مردی را به خانه‌اش راه ندهد. نشان می‌دهد که از چشمی در بیرون را نگاه می‌کند و مردان را راه نمی‌دهد. انگشت سبابه‌اش را به نشانه نه تکان می‌دهد. به ما تعارف می‌کند با دست‌هایش، «اما شما بیایید» انگشتانش را گره می‌زند: «شما دوستانم هستید.»
  در حال رفتنیم که سوگند می‌آید داخل. 17ساله و بسیار زیباست. یکی از زنان کارتن‌خواب او را آورده. دیشب را در پارک خوابیده است. مادرش را ماموران در حال حمل موادمخدر گرفته‌اند و صاحبخانه او را از اتاق نقلی‌شان انداخته بیرون. اعتیاد ندارد. کار دریا و ثریا ادامه دارد. این‌بار تلاش برای نگه‌داشتن سوگند در این سرپناه
  Pakdel، Arezoo، ariana و 2 نفر دیگر از این خوششان آمد.
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 2. تشکرکنندگان: 6 نفر


 3. #11
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  شاید تلخ‌ترین خبری که مهمان همیشگی روزهای شاد مردم ایران است آمار کشته‌شدگان جاده‌هاست؛ آماری که هر چند در طول سال‌های گذشته روند کاهشی به خود گرفته اما هنوز دومین عامل مرگ و میر در کشور تلقی می‌شود.


  با توجه به اینکه میزان تلفات جاده‌ای به صورت روزانه و تدریجی اعلام می‌شود، چندان موج نگرانی در جامعه ایجاد نمی‌کند و زمانی‌که عدد کل تلفات سال محاسبه می‌شود به یک فاجعه بر می‌خوریم.


  جایی که آمار تلفات جاده‌ای کشور از 18 هزار نفر عبور می‌کند و این رقم معادل سقوط 60 فروند هواپیمای مسافری با 300 سرنشین است. درصورتیکه اگر یک فروند هواپیما سقوط کند یا دچار سانحه شود با وجود پایین بودن تعداد تلفاتش نسبت به جاده، سال‌ها در اذهان عمومی باقی می‌ماند و مسئولان زیادی زیر سوال می‌روند و از طریق ارگان‌های مختلف محاکمه می‌شوند و در بسیاری از موارد منجر به استیضاح وزیر راه و برکناری وی و رییس سازمان هواپیمایی شده است اما در زمینه تصادفات جاده‌ای با وجود گستردگی تعداد سوانح و تلفات چنین رویکردی وجود ندارد.


  این رقم از ابعاد دیگر نیز نگران‌کننده است؛ چراکه کشور ما با 75 میلیون نفر جمعیت حدود 1.1 درصد از جمعیت کل کره زمین را دارد اما طبق آمارهای جهانی سالانه 1.45 درصد از سوانح رانندگی و تلفات جاده‌ای در ایران رخ می‌دهد در حالی که کشور آلمان که از نظر جمعیت و تعداد خودروها شباهت زیادی به ایران دارد تلفات جاده‌ای سالانه‌اش 3830 نفر است؛ یعنی پنج برابر کمتر از ایران!


  این آمار و ارقام نشان می‌دهد وضع کشور در این حوزه نیاز به بازنگری و تغییر و تحولات جدی دارد؛ مساله‌ای که رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برطرف شدنش را در گروی عزم ملی می‌داند.


  به گفته کشاورزیان پایین آمدن میزان سوانح رانندگی در کشور نیاز به برنامه‌هایی فرا بخشی دارد و باید برای آن چاره‌ای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و صنعتی اندیشیده شود.


  البته موضوع سوانح جاده‌ای در سندهای بالادستی نظام بارها مورد تاکید قرار گرفته است و در کنار کمیسیون ایمنی راه‌های کشور که 10 سال از آغاز به کارش می‌گذرد طرح راه‌اندازی شورای عالی حمل و نقل نیز در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و تصویب آن شاید یکی از اصلی‌ترین مسائل این حوزه یعنی تداخل نهادی و دستوری را از بین ببرد.


  به گزارش ایسنا قانون پنجم توسعه نیز مقرر کرده با پیش‌بینی شرایط مورد نیاز، سالانه 10 درصد از میزان سوانح و تلفات جاده‌ای کاسته شود.


  با این وجود با تمام پیگیری‌ها، میزان کاهش این حوادث هیچ‌گاه عدد دو رقمی به خود ندیده و در بهترین زمان پنج درصد تجربه کرده است. این در حالی است که طرح جهانی کاهش 50 درصد سوانح جاده‌ای از سال 2011 میلادی آغاز شده و بناست کلیه کشورهای جهان تا سال 2020 برای تحقق این هدف تلاش و برنامه‌ریزی کنند.


  گسترش سامانه‌های هوشمند کنترلی، نوسازی ناوگان و افزایش ایمنی جاده‌ها سه محوری بوده که در طول سال‌های گذشته به منظور پایین آمدن تلفات و حوادث جاده‌ای کشور مورد تاکید و بهسازی قرار گرفتند با توجه به اینکه آمارها نشان می‌دهد در 70 و 80 درصد حوادث جاده‌ای خطای انسانی موثر است شاید هر سه این محورها در آینده راه‌های کشور نقشی تعیین‌کننده ایفا کند.


  به گفته رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای رفتار راننده، رفتار پلیس، استاندارد خودرو و وضعیت جاده‌ها اصلی ترین عواملی هستند که می‌توانند بر کاهش یا افزایش احتمال خطای انسانی تاثیر بگذارد، امری که در حوزه عمل صحت آن تجربه شده و برای مثال افزایش اهرم‌های نظارتی پلیس در جاده‌های کشور، میزان تخلفات رانندگی و به تبع آن سوانح را نیز کاهش داده است.


  در کنار آن اصلاح و نوسازی جاده‌های کشور و تبدیل آنها به اتوبان و یا جاده‌های چند جانبه که خطر تصادف را به شکل محسوسی پایین می‌آورد باید ازجمله اصلی‌ترین برنامه‌ها باشد هر چند رسیدگی به‌ آن‌ها منابع مالی گسترده طلب می‌کند و در نظر گرفتن بودجه‌ای 170 میلیارد تومانی برای اصلاح و رفع مقاطع پر حادثه شاید کفاف این موضوع را ندهد.


  هر چند به نظر می‌رسد دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به بحث بهبود وضعیت حمل و نقل کشور به خصوص شبکه جاده‌ای مبذول داشته اما گمان می‌رود اصلاح، بهبود و بالا بردن سطح کیفی جاده‌های ایران نیاز به برنامه‌ای گسترده و تلاشی فرا قوه‌ای داشته باشد که در کوتاه مدت برطرف شدن تمامی معضلات آن چندان عملی به نظر نرسد.

  و این قصه همچنان ادامه دارد
  چه کسی پاسخگوست

  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 4. #12
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اعلام کرد: هر سال 60 هزار ایرانی معلول می‌شود.

  به گزارش ایسنا، رحمت اله حافظی گفت: برای اولین بار مجمع عمومی سازمان ملل، سال 1981 را به عنوان سال جهانی معلولین نام گذاری کرد و متعاقب آن سالهای 1983 تا 1992 را دهه جهانی معلولین و از سال 1992 نیز هر ساله سوم دسامبر ؛ 12 آذر را روز جهانی معلولین نامگذاری کرد.

  وی افزود: این روز از یک سو یادآور به متولیان، مدیران و سران کشور است تا از ظرفیت های متعدد این قشر عظیم در همراهی و همکاری و اداره جامعه استفاده کننند و از سوی دگر یادآوری است به معلولین برای خودباوری و حضور در همه عرصه های اجتماعی، فرهنگی، هنری، سیاسی و اقتصادی جامعه . زیرا بر اساس گفته مقام معظم رهبری، انسان به روح انسان است و باکی از این نیست که جسمش علل باشد.

  حافظی با بیان اینکه در حال حاضر 600 میلیون معلول در دنیا زندگی می کنند که 80 درصد این افراد در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه هستند و یک سوم معلولین جهان را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند.گفت:بر اساس سرشماری سال 90 در کشور ما بالغ بر یک میلیون نفر معلول زندگی می کنند که 133 هزار نفر آنها در استان تهران ساکن هستند. همچنین بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت حدود 10 درصد جمعیت جهان دارای معلولیت هستند که 4/2 درصد آنها معلولیت متوسط و شدید دارد.

  وی افزود: در سال 2020 جمعیت این گروه به 5/7 میلیون نفر خواهد رسید و از جمعیت 94 میلیوین نفری ایران در آن سال 5/7 میلیون نفر معلول خواهند بود. بر اساس آخرین آمارها در کشور ما روزانه 165 نفر و سالیانه 60 هزار نفر به جمعیت معلولین اضافه می شود.

  حافظی عنوان کرد: هر معلول برای اداره زندگی خود با مشکلاتی مواجه است که بارزترین و مهمترین مشکل آنها مناسب نبودن خیابان و کوچه ها، حمل و نقل شهری و معضل دسترسی است و دومین مشکل نیز هزینه های سنگین تردد در سطح شهر برای یک معلول است. هر چند در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است اما به نظر می رسد تا رسیدن به وضع مناسب، نه ایده ال راه بسیاری در پیش رو داریم.

  وی با بیان اینکه در شرایط موجود صرفا معلولینی فرصت حضور در صحنه و اجتماع را دارند که از ظرفیت های بالای اراده و توان جسمی و اقتصادی برخوردارند و افرادی که در این زمینه ها دارای ضعف باشند، همچنان در خانه محبوس می شوند و بدور از اجتماع و مردم شهرشان ایام می گذارند از این رو مسئولان و همه سازمانها بار سنگینی را بر دوش دارند گفت: در مرور قوانین مربوط به معلولین هیچ کم و کاستی مشاهده نمی شود. در قانون اساسی اصول 21، 28 و 29 پیش بینی‌های لازم برای معلولین را داشته و از اردیبهشت سال 1383 نیز مصوبه مجلس شورای اسلامی با موضوع قانون جامع حمایت از معلولان تصویب شده است.

  حافظی گفت: در سال 2006 نیز کنوانسیون جامع حقوق معلولان در مجمع عمومی سازمان های ملل تصویب شد که در روز اول 132 کشور به آن پیوستند. هدف از این کنوانسیون حمایت از حقوق معلولین و رسیدگی به مشکلات اجتماعی آنان است و جمهوری اسلامی ایران نیز طی سال های اخیر و به استناد مصوبه مجلس شورای اسلامی به این کنوانسیون ملحق شده است.

  وی افزود: از این رو با توجه به قوانین موجود، همت، عزم و اراده مجریان در اجرا قوانین اهمیت می یابد که بایستی تناقض و نقاط ضعف موجود را در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع سازند
  و این قصه همچنان ادامه دارد
  چه کسی پاسخگوست

  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 5. #13
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از تشکیل کمیته های بررسی افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: 65 درصد بازنشستگان فقط نان می خورند.

  به گزارش مهر علی‌ اصغر بیات گفت: در حال حاضر 65 درصد بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی حداقل حقوق را دریافت می‌کنند. بر همین اساس برای تامین نیازهای اولیه خود در مضیقه هستند.

  او گفت: این افراد فقط می‌توانند با حقوقی که دریافت می‌کنند، نان بخرند و با افزایش قیمت نان، این نیاز آنها نیز برطرف نمی‌شود.

  بیات با اشاره به اینکه قیمت نان 30 تا 40 درصد افزایش یافت، گفت: بر همین اساس تقاضای ما از وزارت رفاه و دولت این است که حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران نیز این مقدار افزایش پیدا کند.

  رئیس کانون مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی گفت: از شورای عالی کار می‌خواهیم که جلسات مربوط به افزایش حقوق را سریع‌تر تشکیل داده تا بتوانند در مورد افزایش مستمری بازنشستگان تصمیم نهایی و درست را بگیرند.

  او ابراز امیدواری کرد که شورای عالی کار در مورد افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی رعایت انصاف را در نظر بگیرد تا این افراد نیز بتوانند از حداقل‌ها در زندگی خود بهره‌‌مند شوند.

  رئیس کانون مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه سال گذشته حقوق بازنشستگان 25 درصد افزایش داشت، گفت: در حال حاضر در کانون بازنشستگان کمیته‌هایی برای بررسی افزایش حقوق این افراد تشکیل شده و در حال تصمیم‌گیری نهایی و رسیدن به یک عدد ثابتی هستیم.

  بیات با اشاره به اینکه بیش از دو میلیون بازنشسته تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، گفت: در حال حاضر تعداد بازنشستگان به همراه افراد تحت تکفل و خانواده‌های آنها به بیش از چهار میلیون و 500 هزار نفر می رسد.
  و این قصه همچنان ادامه دارد
  چه کسی پاسخگوست

  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 6. تشکرکننده: 1 نفر


 7. #14
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  کاهش سن کارتن‌خوابی در زنان

  معاون سازمان خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران با اشاره به اینکه حدود ۱۵ هزار کارتن‌خواب در تهران وجود دارد، گفت: تقریباً ۲ هزار نفر از این کارتن‌خواب‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.

  رضا جاگیری در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه تعداد مددسرای اضطراری به زودی فعال می‌کنیم، گفت: 6 مددسرا تاکنون فعال شده و در 10 منطقه دیگر هم به زودی مددسراهایی فعال می‌کنیم که احتمالاً تا هفته دیگر کار آنها به اتمام می‌رسد.

  وی ادامه داد: با این حساب 1500 تخت اضافه می‌شود تا در زمستان بی‌خانمان‌ها در شهر نمی‌مانند.

  معاون سازمان خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران به احداث مددسرا برای زنان اشاره کرد و گفت: قرار است یک تا دو مددسرا برای زنان راه‌اندازی کنیم همچنین قرار است تعدادی مددسرا به صورت دائمی و استاندارد در تهران را ه‌اندازی شود.

  وی با بیان اینکه بسیاری از کارتن‌خواب‌ها معتاد هستند گفت: با وجود اینکه مسئولیت کار با ما نیست اما ساختمان‌هایی آماده کرده و در اختیار شورای هماهنگی قرار داده‌ایم تا کارتن‌خواب‌های معتاد را به آن مراکز ببرند. یک مرکز را آماده و تحویل داده‌ایم و 4 مرکز دیگر هم به زودی آماده می‌شود.

  وی در خصوص رنج سنی زنان کارتن‌خواب در تهران گفت: نسبت به سه سال اخیر رنج سنی زنان کاهش یافته است به عنوان مثال اگر در سال 90 عمدتاً زنان ۴۵ سال به بالا و سالمند بودند اما در حال حاضر میانگین سنی آنها به 32 سال رسیده است البته دختران بی‌خانمان هم داریم که عمدتا‌ً معتاد هستند.

  معاون سازمان خدمات اجتماعی سازمان رفاه شهرداری تهران با اشاره به اینکه حدود 15 هزار کارتن‌خواب در تهران وجود دارد گفت: تقریباً 2 هزار نفر از این کارتن‌خواب‌ها را زنان تشکیل می‌دهند
  و این قصه همچنان ادامه دارد
  چه کسی پاسخگوست

  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 8. تشکرکننده: 1 نفر


 9. #15
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  مدال اوری زن باعث افتخار نیست!!
  حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: نباید در حوزه زنان و اهمیت و جایگاه آنان دنباله روی غربی ها باشیم که مثل آنها در مسابقات ورزشی برای ما مدال بیاورند؛ زیرا مدال آوردند برای زنان عامل افتخاز نیست بلکه اسلام بالاترین جایگاه را برای آنها در نظر گرفته است.

  به گزارش خبرگزاری «حوزه» این مرجع تقلید ظهر امروز در دیدار با معاون رئیس جمهور در امور بانوان، با اشاره به این نکته تنها اسلام است که توان اداره و مدیریت جهان را دارد، اظهارداشتند: ظرفیت بالای اسلام است که در اربعین 20میلیون جمعیت را در حول محور امامت جمع می کند، زیرا نیت این مردم خدایی بود.

  ایشان با ذکر این مطلب که تمدن غربی که خود را مدیر دنیا می داند با دو جنگ جهانی 70میلیون کشتار را روی دست جامعه جهانی گذاشته است، افزودند: فساد در دنیا به دلیل همین دوری از معرفت اسلامی است و همین امروز نیز غربی ها به دلیل این که از فسادهای خود خسته شده اند به دموکراسی روی آوردند.

  این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: دست مدعیان دموکراسی روی ماشه بمب اتم شان است و جریان های بین المللی نیز نمی توانند جلوی آنها را بگیرند پس امیدی به آنها نیست.

  حضرت آیت الله جوادی آملی گفتند: چگونه بپذیریم در کشوری که دانش هسته‌ای دارد موش و سایر موجودات را هم می‌پرستند.

  این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت جایگاه زنان در اسلام، تصریح کردند: اسلام بهترین جایگاه را برای زنان در نظر گرفته است و نیازی نداریم که به الگوی غربی برای زنان دست بیازیم.

  ایشان گفتند: نباید در حوزه زنان و اهمیت و جایگاه زنان دنباله روی غربی ها باشیم که مثل آنها در مسابقات ورزشی برای ما مدال بیاورند؛ زیرا مدال آوردند برای زنان عامل افتخاز نیست بلکه اسلام بالاترین جایگاه را برای آنها در نظر گرفته است.

  این مرجع تقلید با ذکر این مطلب که نیمی از جامعه ایران را زنان تشکیل می دهند، بیان کردند: در هر جامعه ای تا زنان جامعه به خوبی ساخته نشوند و شخصیتشان شکل نگیرد نمی توانیم انتظار جامعه ای سالم را داشته باشیم.

  ایشان گفتند: نقش زنان در اسلام، مدیریت خانواده است؛ مرد در اسلام وظیفه تامین زندگی و مسکن را به عهده دارد و زن آرامش را به خانه می آورد؛ از منظر اسلام زنان مجرای فیض الهی بوده و این فیض را به فرزندان در رحم هم منتقل می‌کنند.

  این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: این مقام و جایگاه رفیعی که زنان از آن برخوردارند در دنیای غرب به صنعت و فناوری تقدیم شده است و این چیزی نیست که اسلام آن را بپذیرد.

  آقایی مان را به رخ آمریکایی ها بکشیم

  حضرت آیت الله جوادی آملی با ذکر این مطلب که مودت و محبت به عنوان اصول محوری تشکیل خانواده سالم در اسلام است، گفتند: ملت ما به برکت همین اسلام و مکتب اهل بیت(ع) به آقایی رسیده است ؛ آقایی که باید در مذاکرات مان هم به طرف آمریکایی به رخ کشیده شود.

  این مرجع تقلید یادآورشدند:ایران اسلامی و ملت ایران نه به بیراهه رفته‌است و نه کسی را به بیراهه کشانده است زیرا بر اساس منطق اسلام حرکت می کند؛ اسلام ما را از رفتن به سمت دنیا بازداشته است زیرا نمی خواهند که ما اسیر این دنیا باشیم.
  واین قصه همچنان ادامه دارد
  چه کسی پاسخگوست؟

  پردیس از این خوشش آمد.
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 10. تشکرکننده: 1 نفر


 11. #16
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بیشترین علت شیوع سرطان متاثر از عوامل اجتماعی مانند اضطراب و سبک زندگی غلط است.

  به گزارش ایسنا، دکتر فاطمه یاری با بیان اینکه سرطان سینه پس از ریه شایع‌ترین نوع سرطان در جهان است، افزود: متاسفانه از هر ۸ نفر یک نفر به سرطان سینه مبتلا می‌شود و در ایران نیز آمار این بیماری بالاست.

  این متخصص زنان عوامل اصلی بروز سرطان سینه را عوامل ژنتیکی، تغییرات سبک زندگی و آلودگی‌ها عنوان کرد و گفت: امروزه بیشترین علت شیوع سرطان عوامل اجتماعی مانند اضطراب، نگرانی و سبک زندگی غلط است.

  یاری با بیان اینکه متاسفانه سن سرطان در ایران پایین آمده است، تاکید کرد: عدم استفاده کافی از سبزیجات در برنامه غذایی روزانه و استفاده از روغن‌های سرخ کردنی بیشترین عادات اشتباه سبک زندگی‌های امروز است که باعث شیوع سرطان‌ها شده است.

  وی بروز هرگونه ناهنجاری در سینه را علائمی برای سرطان سینه برشمرد و تصریح کرد: انجام آزمایش‌های غربالگری ماموگرافی در سن ۴۰ سالگی بخصوص در خانم‌هایی که سابقه سرطان سینه در خانواده آن‌ها وجود دارد، ضروری است.

  این استاد دانشگاه با بیان اینکه سرطان سینه درمان قطعی ندارد، گفت: اگر این سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده شود، میزان بقای عمر بالا می‌رود.

  این متخصص زنان همچنین به مراقبت‌های دوران بارداری اشاره کرد و گفت: یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که در دوران بارداری برای مادران باردار بوجود می‌آید، فشار خون دوران بارداری است که ممکن است جان مادر و نوزاد را به خطر بیندازد، بنابراین باید به طور جدی به آن توجه شود و آن را کنترل کرد.

  یاری تاکید کرد: مصرف مکمل‌هایی مانند کلسیم، ویتامین e، امگا آهن و اسید فولیک طبق دستور متخصص برای مادران باردار ضروری است.

  وی با بیان اینکه خطرات بیشتری در اواخر دوران بارداری مادران باردار را تهدید می‌کند، اظهار کرد: انجام هشت دوره مراقبت بارداری برای مادران باردار ضروری است و از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری می‌کند.

  این متخصص زنان با اشاره به اینکه زایمان طبیعی عوارض بسیار کمتری نسبت به سزارین دارد، گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برای زایمان طبیعی انجام شده است، از این رو مادران باردار تنها در صورت مشکلات و با تشخیص پزشک باید اقدام به سزارین کنند
  واین قصه همچنان ادامه دارد
  چه کسی پاسخگوست؟

  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 12. تشکرکننده: 1 نفر


 13. #17
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: متاسفانه شیوع ایدز در بین زنان مصرف‌کننده معتاد استان نسبت به مردان معتاد بیشتر است.


  سرهنگ ماشاءالله صادقی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خراسان، با بیان اینکه ریشه بیماری هپاتیت و ایدز، تزریق با سرنگ آلوده است، اظهار کرد: خانم‌ها به دلیل مشکلات بهداشتی که دارند بیشتر در معرض ایدز قرار می‌گیرند.


  وی ادامه داد: برخی زنان معتاد درآمد خود را از طریق برقراری رابطه نامشروع تامین می‌کنند که این امر موجب انتقال بیماری ایدز می‌شود.


  صادقی خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته مصرف‌کنندگان بیشتر تزریقی بودند و از سرنگ مشترک استفاده می‌کردند و همین امر سبب شد ایدز به تدریج در کشور ما شیوع یافت. اقداماتی مانند ارائه سرنگ و الکل رایگان در مراکز «دی.آی.سی» بهزیستی (مرکز ترک اعتیاد)، توزیع سرنگ و وسایل لازم برای رابطه جنسی در مناطق آلوده شهر موجب کاهش میزان بیماری ایدز شده است.


  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در زندان‌ها شاهد انتقال ایدز نیستیم، تصریح کرد: در زندان مشهد، کلینیک مثلثی برای انجام اقدامات و آموزش‌هایی در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد فعالیت می‌کند.


  وی ادامه داد: تقریبا تمامی مصرف‌کنندگان زن متجاهر در مشهد حداقل یک یا دو مرتبه توسط نیروی انتظامی به مرکز ماده 16 زنان معرفی شده‌اند، تعدادی از این زن‌ها به آغوش خانواده خود بازگشته اما برخی از آنان خانواده و سرپناهی نداشته و به همین دلیل به شغل سابق و اعتیاد بازمی‌گردند.


  صادقی اضافه کرد: اخیرا دو شلتر(محلی برای استراحت زنان معتاد در شب) در بلوار توس مشهد راه‌اندازی شده است که هر یک از آنها حدود 50 نفر ظرفیت پذیرش دارند
  واین قصه همچنان ادامه دارد
  چه کسی پاسخگوست؟

  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 14. تشکرکننده: 1 نفر


 15. #18
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  موسس یک انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی با بیان اینکه 37 درصد مراجعان به این انجمن بدلیل رفتارهای پرخطر از احتمال ابتلا به hiv نگران هستند، گفت: عامل انتقال سه چهارم ویروس hiv در سطح جهان به دلیل رابطه جنسی پر خطر است.


  به گزارش ایسنا، دکتر خسرو منصوریان با اشاره به اینکه 27 هزار نفر در سال مبتلا به ویروس hiv می‌شوند که 91 درصد از آنها مردهای 25 تا 35 سال هستند، گفت: هدف از تشکیل انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی آگاهی رسانی، پیشگیری، ارایه خدمات مشاوره و مددکاری به اقشار آسیب پذیر و حمایت از نهاد خانواده است.


  وی در ادامه با بیان اینکه 73 درصد از مراجعان به خط اورژانس اجتماعی زنان هستند، تصریح کرد: کاهش آسیب اجتماعی از طریق آگاهی رسانی به خانواده، حساس سازی جامعه و جلب مشارکت مسئولین به منظور برجسته کردن نقش ارکان مختلف اجتماعی در هنجار سازی و بهبود روش‌های اتخاذ شده به منظور احترام به کرامت انسانی و حیطه خصوصی افراد از روشهای مهم مقابله با hiv است.


  این موسس یک انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی، با اشاره به اینکه پدیده ایدز یکی از مهم ترین چالشهای هزاره سوم است، یادآور شد: باید همه بر این باور باشند که کودکان یتیم حاصل از ایدز همچون دیگر کودکان نیازمند برخورداری از مواهب یک زندگی طبیعی هستند و حمایت و یاری آنان برای ایجاد فرصت‌های یکسان با دیگر کودکان الزامی است.


  ابتلا کودکان خیابانی به hiv؛ بیش از 40 درصد است


  منصوریان با اشاره به آمار 40 درصدی ابتلا کودکان خیابانی به hiv گفت: تعداد کودکان مبتلا به این ویروس از آمار موجود بیشتر است. کودکانی که به ایدز مبتلا هستند، زندگی بسیار سختی را در پیش دارند چرا که آنها با مصرف دارو تا آخر عمر، عفونت‌های سخت و طاقت فرسا، درد یتیمی حاصل از فوت والدین مبتلا، تنهایی وانگ اجتماعی زندگی می‌کنند و اغلب فقر را تجربه می‌کنند.


  وی در پایان با بیان این که بسیاری از کشورها سیر روند ابتلا به ایدز را با اطلاع رسانی صحیح به صفر رسانده‌اند، تاکید کرد: خویشتن داری، وفا داری و پایبند بودن به خانواده، اجتناب استفاده از سرنگ مشترک در تزریق مواد از الفبای پیشگیری از ویروس hiv است
  واین قصه همچنان ادامه دارد
  چه کسی پاسخگوست؟

  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 16. تشکرکننده: 1 نفر


 17. #19
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  دبیرشورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمانشاه گفت: متاسفانه آمار نشان می‌دهد که دومین عامل مرگ و میر بعد از تصادفات رانندگی سوء مصرف موادمخدر در کشور است.

  به گزارش ایسنا، علی شمشیری در دهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قصرشیرین با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و 762 نفر در کشور بر اثر سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تقریباً هفت درصد رشد نشان می‌دهد، افزود: متاسفانه این آمار نشان می‌دهد که سوء مصرف مواد مخدر بعد از تصادفات رانندگی دومین عامل مرگ و میر را به خود اختصاص داده است.

  وی افزود: خطرات ناشی از این بلای خانمانسوز بسیار جدی است و تک تک ما از نظر شرعی وظیفه و تکلیف داریم تا برای جلوگیری از این پدیده خانمانسوز تلاش و کوشش بیشتری کنیم.

  شمشیری گفت: همچنین در سال جاری یازده نفر از ماموران انتظامی کشور برای مقابله با مواد مخدر به شهادت رسیده‌اند.

  وی افزود: حساسیت‌ها نسبت به سوء مصرف مواد مخدر در قصرشیرین نیز به علت موقعیت خاص جغرافیایی، هم مرز بودن با عراق و همچنین نقشی که در دوران هشت سال دفاع مقدس داشته است باید افزایش یابد.

  وی گفت: از کلیه کارشناسان و متخصصین امر درخواست می‌شود برای جامعه هدف تشریح نمایند که در این‌گونه مواد تنها چیزی که وجود ندارد مخدر است و هرآنچه غیر قابل تصور است از انواع و اقسام افزودنی‌ها در این مواد یافت می شود که بعضاً به علت ترکیبات افزودنی غیراستاندارد و غیرمجاز فرد با اولین بار مصرف دچار شدیدترین عوارض جسمی و حتی مرگ می‌گردد.

  وی اظهارداشت: تقاضای ما از تمام مسئولین استان این است که جدیت و اهتمام استاندار کرمانشاه را در خصوص مبارزه همه جانبه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر را سرلوحه کار خویش قرارداده و در هرجایگاه و مقامی که هستند نسبت به این معضل حساسیت نشان داده و سایر دستگاه‌های عضو را یاری نمایند، چراکه این معضل و آسیب فراگیر بوده و گریبانگیر همه آحاد جامعه می‌باشد.

  شمشیری ضمن قدردانی از اقدامات اعضاء شورای هماهنگی این شهرستان افزود: رسالت و وظیفه اعضاء شورای هماهنگی این شهرستان علیرغم اقدامات خوبی که انجام شده به مراتب سنگین تر است، چراکه این منطقه دارای ویژگی‌های خاصی از قبیل محل گذر زائرین عتبات عالیات، قدمگاه رزمندگان دفاع مقدس و شهدای بزرگی می باشد. زیرا این عزیزان دیروز رفتند تا امروز ما بیمه شویم.
  واین قصه همچنان ادامه دارد
  چه کسی پاسخگوست؟

  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 18. تشکرکننده: 1 نفر


 19. #20
  صاحب لیدی فروم shbrh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  محل سکونت
  شهرستان سیمرغ
  نوشته ها
  10,473
  تشکرها
  9,540
  تشکر شده 5,739 بار در 3,300 ارسال

  تابلوی مدالها

  پیش فرض پاسخ : و این قصه همچنان ادامه دارد.......

  تمرین دختر ملی‌پوش در پارک و خیابان!

  نفر چهارم آسیا و قهرمان چندین دوره رقابتهای دوومیدانی کشور گفت: مجبورم در پارک و خیابان تمرین کنم.

  آناهیتا سلطانی، در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه در استان البرز رقیب دختر ندارم و نمی‌توانم در پیست دوومیدانی‌های موجود در استان به تمرینات آماده‌سازی بپردازم. باید با حضور در پارک و همچنین خیابان تمرین کنم که این موضوع احتمال آسیب‌دیدگی من را بسیار بیشتر می‌کند.

  سلطانی ادامه داد: قرار بود مسئولان فدراسیون در این خصوص برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهند تا بتوانیم با مربی مرد در پیست تمرین کنیم که تا به امروز این مهم محقق نشده است. فشار تمرین‌ها با توجه به دویدن در خیابان و پارک‌ها برای زانو بسیار خطرناک است و امیدوارم مسئولان راه‌حلی برای این مهم بیندیشند.

  نفر دوم بازی‌های کشورهای اسلامی در سوریه، بیان کرد: خوشبختانه هیات دو ومیدانی استان البرز نگاه خوبی به من دارد و به همین دلیل ماهیانه 30 هزار تومان حقوق می‌دهد و با این مبلغ می‌توانم بسیاری از کارهایم را انجام دهم و باید گفت که وضعیت من نسبت به دوومیدانی‌کاران استان‌های دیگر بسیار بهتر است و من از حقوق ماهی 30 هزار تومان بهره‌مندم.

  وی در پایان در خصوص شرایط حال حاضر خودش گفت: در حال آماده‌سازی برای رقابتهای آغاز فصل کشور هستم و امیدوارم اردیبهشت ماه سال 94 بتوانم با موفقیت از این رقابتهای سخت خارج شوم.
  واین قصه همچنان ادامه دارد
  چه کسی پاسخگوست؟

  پردیس از این خوشش آمد.
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
  [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


  Hidden Content


 20. تشکرکننده: 1 نفرصفحه 2 از 13 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •