استانبول در شهر ترکیه واقع شده و بزرگترین شهر آن محسوب می شود . این شهر در کنار دریای زیبای مرمره و نیز در کنار تنگه ی بسفر قرار گرفته است . این تنگه دو قاره ی اروپا و آسیا را از هم جدا می کند. بندرهای طبیعی زیادی در این شهر وجود دارد از جمله شاخ طلایی و خلیج.

Click here to enlarge
استانبول سومین شهری است که به عنوان بهترین شهر توریستی جهان انتخاب شده است. نام اولیه آن بوزانتیون بوده که از فردی به نام بوزاس گرفته شده بود بعدها به قسطنطنیه معروف گردید و اکنون نم این شهر استاو می باشد و مرکز تجاری اقتصادی ترکیه محسوب می گردد. بعد از سال ها این شهر به عنوان پایتخت امپراتوری شرقی برگزیده شد. اکثریت جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند. مساحت شهر استانبول 1539 کیلومتر است و قلب تجاری ترکیه محسوب می شود.

Click here to enlarge

آب و هوا :
در این شهر در تابستان ها هوا گرم و در زمستان ها بسیار سرد و برفی است .میزان رطوبت در این شهر بالا و یک شهر بادخیز محسوب می شود.
استانبول به سه ناحیه تقسیم می گردد :
• شبه جزیره استانبول قدیمی
• شمال شاخ طبیعی
• کوه های اسکودر و کادیکوی

استراحت و تفریح :
امکانات شنا در تمامی آب های استانبول وجود دارد . دارای اسکله های زیبایی است. مسافران عزیز در کنار اسکله های این شهر زیبا می توانند انواع کشتی ها و قایق ها را مشاهده کنند.
استانبول پر از ساختمان هایی با معماری به سبک عثمانی می باشد. فستیوال های فصلی زیادی در این شهر اجرا می گردد. که همین موضوع باعث جذب تعداد زیادی گردشگر ومسافر به این شهر می ود.
تورهای استانبول از نظر هزینه سیار به صرفه هستند. بیشتر صنعت این شهر بر روی لبنیات روغن زیتون ، فراورده های غذایی و منسوجات است. یکی از دلایلی که ایرانیان این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند خرید از مراکز فروشگاه های زیبا و لباس های ترک می باشد. بهترین نقاط برای
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] خرید منسوجات خیابان استقلال ، جمهوریت و خیابان روملی است . استقلال معروف ترین خیابان استانبول است که یک سر آن به منطقه تکسیم می رسد.
استانبول دو فرودگاه بین المللی بزرگ دارد : یکی فرودگاه بین الملی تاتورک و دیگری فرودگاه ساکین است.