هرکولانیوم ایتالیا
Herculaneum

یکی ازدیدنی های ایتالیا که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند ، شهر هرکولانیوم [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] است. بنا بر روایات باستانی نام هرکولانیوم برگرفته از نام هراکلس، قهرمان یونانی بود که این موضوع نشانگر خاستگاه یونانی شهر است. بااین‌حال بنا بر شواهد تاریخی تا پایان سدهٔ ششم پیش از میلاد، ساکنان اوسکی‌زبان شهر تحت هژمونی یونانیان درآمده و هرکولانیوم در سدهٔ چهار پیش از میلاد زیر سیطرهٔ سامنی‌ها قرار گرفت. درنهایت این شهر به‌دنبال شرکت در نبرد متحدان علیه روم و شکست از تیتوس دیدیوس در سال ۸۹ پیش از میلاد به یکی از شهرهای رومی بدل شد.

[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]


با آغاز سدهٔ نخست میلادی هرکولانیوم شهر مسکونی کوچک و ثروتمندی بود که به‌عنوان یکی از میعادگاه‌ها و استراحتگاه‌های محبوب رومیان شناخته می‌شدو ویلاهای زیبایی در آن ساخته شده بود. این شهر توسط فوران آتشفشانی که در سال 79 میلادی اتفاق افتاد و شهر پمپئی را نیز نابود کرد، از بین رفت. در پی وقوع ناگهانی این آتشفشان، شهر پمپی در زیر لایه‌ای سخت از خاکستر فرو رفت و شهر همسایه آن هرکولانیوم، در معرض گازهای سوزاننده سمی قرار گرفت. گاز داغ کوره مانند این آتشفشان، شهروندان شهر را زنده زنده سوزاند.

[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]

نخستین کشف ویرانه‌های هرکولانیوم به‌طور اتفاقی در ۱۷۰۹ و توسط کارگرانی که مشغول کندن چاهی بودند رقم خورد. آنان در طی کندن زمین به دیواری رسیده بودند که بعدتر مشخص شد بخشی از سن یک تئاتر بوده است. دیری نپایید که شکارچیان گنج مشغول به حفر تونل‌هایی در آن منطقه شدند و بسیاری از اشیاء موجود در آنجا به‌یغما رفت تا آنکه سرانجام در سال ۱۷۸۳ و با حمایت پادشاه ناپل، عملیات منظم حفاری در منطقه آغاز شد و از ۱۷۵۰ تا ۱۷۶۴ مهندسی نظامی با نام کارل وبر، کار نظارت و رهبری این کاوش‌ها را برعهده گرفت در این مدت نقشه‌ها و دیاگرام‌هایی از ویرانه‌ها ترسیم و اشیأ بسیاری نیز کشف و ثبت گردید. از نخستین یافته‌های مهم در این منطقه، ویلای مجللی همراه با کتابخانه و تندیس‌های برنزی و مرمرین بود که آن‌را ویلای پاپیری نامیدند. همچنین نقاشی‌هایی عالی و مجموعه تندیس‌هایی از ساختمانی به‌دست آمد که گمان می‌رود باسیلیکای هرکولانیوم بوده است.[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]