سوالی که از زمانی به زمان دیگر مدام در حال مطرح شدن است این است که چه فرقی بین [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] و سبک معاصر (کانتمپرری) وجود دارد. بنابراین فکر میکنم لازم است یکبار برای همیشه به بیان جزییات و تفاوت های این دو سبک بپردازم. حتما شما هم بارها این دو سبک را جایی شنیده و خوانده اید یا با آن رویرو شده اید اما ممکن است تشخیص آن از یکدیگر برایتان راحت نبوده است و یا اصولا به نظرتان یک سبک مشترک بوده است که با دو اسم خوانده می شده است. با گروه [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]همراه باشید با تفاوت های طراحی داخلی سبک معاصر با مدرن:
برخلاف تصور اکثر افراد، طراحی داخلی به سبک مدرن و سبک معاصر از یکدیگر تفاوت دارد. طراحی مدرن به دوره ای از زمان اختصاص دارد، سبکی از طراحی که در سالهای بین ۱۹۲۰ تا ۱۹۵۰ به وجود آمد. این سبک تغییری نکرد و یک [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] تعریف شده می باشد که در هر زمانی با همان ویژگی ها شناخته می شود. سبک معاصر سبکی است که دائما در حال تغییر است و بستگی به زمان خودش دارد، در واقع محصول زائقه طراحی در زمان خود است. سبک معاصر سبکی زنده، درحال تغییر است.
اصطلاح مدرن در واقع به ” اواسط قرن مدرن – “Mid Century Modern” برمیگردد. به خاطر تمیزی و فضای بی پیرایه ای که خلق می کرد. استفاده از مواد و متریال طبیعی مثل چوب، چرم، چوب ساج و کتان ویژگی شاخص آن است. تخته های چوبی تخته سه لا (ورقHDF,MDF و غیره) و انواع پلاستیک در مبلمان مدرن بسیار محبوب است. طراحی مبلمان بسیار باز و راحت و به خاطر اینکه فضایی رها ایجاد کنند از کف زمین فاصله دارند. دیوارها اغلب سفید و روشن انتخاب میشود برای اینکه حس گشایش در فضا و طرحی داخلی دریافت شود. طراحی داخلی مدرن سطوح کف را خالی و بدون هیچ پوششی نگه می دارد، یعنی حتی اگر از قالیچه استفاده شود، قالیچه ها پشمی و در رنگ های خنثی به کار برده می شوند. به طور کلی استفاده از رنگ در حد اعتدال می باشد.
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
منبع: پویانو