Click here to enlarge

پی آر پی و مزوتراپی از روش های کم خطرتری هستند که برای درمان ریزش مو به کار گرفته می شوند. با استفاده از این روش درمانی شگفت‌انگیز دیگر نیازی به جراحی‌های پیوند مو و سایر گزینه‌های دردناک و گران قیمت نیست. اما تفاوت مزوتراپی و prp چیست؟
برای پاسخ به این سوال، این مطلب را حتما تا انتها دنبال کنید.ابتدا باید به تعریف این دو واژه توجه کنیم:

[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]، استفاده از دوزهای کم دارو با تزریق های مکرر در ناحیه مورد نظر است.

پی آر پی، پلاسمای خون با پلاکت های تغلیظ شده است و از خون خود بیمار مشتق شده است.

در هر دو روش، ماده مورد نظر ( دارو یا پلاسمای حاوی پلاکت ) توسط تزریقات مکرر به محل رسانده می شود. چون روش تزریق پی آر پی مشابه مزوتراپی ست ولی داروی آن از خود بدن گرفته می شود، به مزوتراپی بیولوژیک هم اطلاق می شود.


مقایسه مزوتراپی مو با پی آر پی مو


درمان ریزش موی سر با مزوتراپی مو

برخی دلایل ریزش مو عبارتند از کاهش گردش خون در پوست سر، کمبود موادی مغذی ضروری و به هم خوردن تعادل هورمون‌ها که بر فولیکول‌های مو تأثیر می‌گذارد، مثل تولید بیش از اندازه آندروژن DHT که علت ریزش موی سر زنان می‌شود. البته موارد ذکر شده می‌تواند علت ریزش مو در مردان هم باشد و خوشبختانه، می‌توان با استفاده از مزوتراپی به کاهش و همچنین جلوگیری از ریزش مو کمک کرده و در عین حال فولیکول‌ها را برای رشد موهای جدید تحریک کرد. [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] یک روش غیرتهاجمی است که با استفاده از سوزن‌های بسیار ریزی، دوز های کوچکی از داروهای مختلف به نواحی معینی از پوست سر به زیر لایه اپیدرم پوست سر تزریق می‌شوند. از آنجا که مزوتراپی، مزودرم یعنی لایه میانی پوست انسان، را هدف قرار می‌دهد، سوراخ‌های ایجاد شده در پوست، سطحی هستند.


درمان ریزش مو با پی آر پی PRP

در این روش از قسمت مناسب بدن بیمار، خون گرفته شده، سپس با فرآوری فاکتورهای رشد پلاکتی PDGF از این نمونه و اضافه نمودن اکتیواتور به پوست سر بیمار به منظور کمک به توقف ریزش و تحریک رشد مجدد تزریق می شود.وقتی پلاسمای غنی از پلاکت که اغلب به پی آر پی (PRP) موسوم است، به محل فولیکول آسیب دیده مو وارد می شود، مکانیسم ترمیم زخم به صورت طبیعی تقویت می شود. برخی پزشکان در سراسر جهان بر این باورند که PRP می تواند برای تحریک رشد فولیکول های مو، جهت جلوگیری از ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد.


منبع: [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]