خرید در وین می تواند یکی از جذاب ترین خاطرات شما از سفر به[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] باشد. این شهر زیبا با داشتن خیابان های شگفت انگیزی که در سرتاسر آن ها فروشگاه های مختلف قرار گرفته اند، به یکی از رویاهای عاشقان خرید تبدیل شده است.
پیدا کردن مراکز خرید مختلف در وین کار چندان مشکلی نیست (حتی اگر در سفر اولتان به سر ببرید) اما به نظرتان بهتر نیست از فرصتتان نهایت استفاده را کرده و به بهترین ها سر بزنید؟
در مراکز خرید وین می توانید هر نوع کالایی را که تصورش را بکنید بخرید. ببیشتر برندهای لباس و لوازم آرایشی و… در این شهر شعبات مختلف دارند.
نگران قیمت ها هم نباشید! خرید در وین می تواند از چند یورو تا هزاران یورو متغیر باشد، از اجناس ارزان گرفته تا اجناس مارک و بسیار گران قیمت را می توانید در این شهر پیدا کنید. انتخاب با شماست…
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]اما در هرجایی از دنیا بعضی ها قانون را اجرا نمی کنند و ممکن است بتوانید دو سه مغازه‌ی باز بیابید.
مراکز خرید در وین به طور معمول دوشنبه تا جمعه از ساعت ٩ صبح تا ۶ بعدازظهر و شنبه‌ها تا ۵ بعدازظهر باز هستند و بعضی‌هایشان ممکن است روزهای پنج‌شنبه و جمعه تا حدود ٧:٣٠ شب کار کنند.
خیابان جوزف | Joseph Strasse

این خیابان از محله های با اصالت و قدیمی و از خیابان های خرید وین است اگر طرفدار قدمت و اصالت هستید این خیابان را به شما پیشنهاد می کنیم. خیابان جوزفشتاتر اشتراسه دارای انواع مغازه ها و فروشگاه ها بوده و هر چیزی از لوازم و محصولات ارزان قیمت گرفته تا بسیار گران در آن پیدا می شود. اگر خواستید با یک بازار محلی فروش میوه و تره بار هم آشنا شوید، می توانید به خیابان «بروننمارکت» که در همین خیابان واقع شده است بروید.
بازارچه‌های کریسمس

این بازارها چند هفته مانده به کریسمس بسیار شلوغ شده و شور و حال خاصی به خود می گیرند. در وین هم حوالی کریسمس بازارچه هایی به وجود می آید که بازارچه ای که در محوطه‌ی بازِ مقابل تالار شهر برپا می شود، یکی از جذاب ترین آن ها ست.
انواع محصولات در این بازارچه بسیار دیدنی پیدا می شود اما جالب ترین آن ها، درخت کریسمس بزرگی است که وسط این بازارچه قرار می گیرد.
در خیابان های «فرایونگ»، «کارلز‌پلاتز»، «اشپیتلبرگ»، کنار کاخ‌های «شونبرون» و «بلویدره» و در «کوبنتزل» نیز در روزهای پیش از کریسمس، بازارچه های دیگری هم برپا می شود که هر کدام به نوبه خود بسیار جذاب و دیدنی می باشند.
نوباگاسه (Neubaugasse)

بسیاری از ما به اجناس دست دوم و چیزهای عجیب و غریب علاقه داریم. در این خیابان می توانید تا دلتان می خواهد از این اجناس پیدا کنید. البته فروشگاه های این خیابان به دست دوم فروشی ها خلاصه نمی شود و دارای تعداد زیادی فروشگاه اجناس نو هم می باشد. به عنوان مثال یکی از معتبر ترین و معروف ترین فروشگاه های کفش [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]به نام «شو» در همین خیابان است که طیف وسیعی از کفش های مختلف را به فروش می گذارد.
کولمارکت (Kohlmarkt)

اگر به دنبال خیابانی هستید که پر از زرق و برق و در یک کلام شگفت زده تان کند، خیابان کولمارکت را به شما پیشنهاد می کنیم. این خیابان بسیار زیبا و سرزنده دارای مغازه های بسیاری است که به نسبت قیمت های بالاتری دارند.
اما نگران نباشید، در این خیابان مغازه ای به نام «فرایتاگ اند برنت» وجود دارد که دقیق ترین و بهترین نقشه ها و راهنماهای سفر وین و تمام نقاط جهان را با قیمت های مناسب به فروش می رساند که مهم ترین ابزار برای یک گردشگر می باشد. ساعات کار این مغازه دوشنبه تا جمعه از ٩ صبح تا ٧ شب و شنبه‌ها هم تا ۶ عصر می باشد.
برای رفتن به خیابان کولمارکت می توانید از خط U۳ متروی وین (ایستگاه هِرِنگاسه) و اتوبوس‌های ۲A و ۳A استفاده کنید. همچنین در مطالب پیشین بخوانید: [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
مرکز خریدThe Golden Quarter

پیاده روی بسیار کوتاه از Kolmarkt شما را به قطعه طلایی می رساند. اگر کارت اعتباری شما هنوز خالی نشده، این جایی است که این کار را انجام می دهد! با توجه به فروشگاه های بسیاری از طراحان در این منطقه، این منطقه به عنوان قطب [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]مشهور است. مارک های مانند الکساندر مک کوئین، Bottega Veneta، جیمی چو و پرادا در کنار یکدیگر در یک ساختمان قرار دارند.
مرکز خرید Graben

در این خیابان می توانید قدم بزنید و ظرافت فرهنگی را در معماری ساختمان ها ببنید. این مکان نه تنها مکانی برای خرید ، مکانی برای نشستن و تماشای دنیای بیرون و جزء دیدنیهای ویناست. این خیابان کافه های بسیاری دارد که این امکان را برای شما فراهم می کند. این منطقه دیدنی را در [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] تجربه کنید.