کشور یونان به دلیل داشتن فرهنگ غنی و روشن، تاریخ شگفت انگیز و پیچیده، مجموعه داستان ها و قهرمان های افسانه ای و البته، مناظر و سواحل خیره کننده بسیار معروف است. این کشور به دلیل داشتن جزایر و سرزمین های گوناگون، به عنوان یازدهمین خط ساحلی جهان در نظر گرفته شده است. آب و هوای ملایم دریای مدیترانه شکوه و عظمت خاصی را برای این کشور فراهم آورده است. لازم به ذکر است که زیبایی سواحل آن بسیار خیره کننده و جذاب است. تعریف و تمجید از [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] و همچنین وصف مناظر آن امری غیر ممکن است.

ساحل ناواگیو (جزیره ی زاکینتوس)

Click here to enlargeClick here to enlarge

ساحل ناواگیو، یکی از معروف ترین سواحل موجود در[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] است که در اطراف جزیره ی زاکینتوس قرار دارد. این ساحل توسط صخره های شیب داری احاطه شده است که تنها راه دسترسی به آن قایق خواهد بود. ناواگیو، شهرت خود را مدیون قایق به گل نشسته ای است که در اوایل قرن بیست توسط قاچاقچیانی دریایی مورد حمله قرار گرفت. این ساحل شنی، یک مکان زیبا برای گذراندن اوقات فراغت در طول روز است. بسیاری از شرکت های توریستی، تفریحات قایقی و ساحلی زیادی را در ساحل ناواگیو برگزار می نمایند. این امر به عنوان بخش هیجانی در نظر گرفته شده است که پس از حمام آفتاب انجام می شود.
ساحل لیندوس، جزیره رودس

Click here to enlargeClick here to enlarge


[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ].. مسافران می توانند در حالی که در ساحل لم داده اند، به معبد قرن چهارم زل بزنند! می توانید یک قایق کرایه کنید و در دریای آرام از بعدازظهری فوق العاده لذت ببرید.. روستای مجاور ساحل لیندوس”Lindos Beach”، بر روی دامنه سرسبز کوه با خانه های مکعبی سفید یکی از دیدنیهای این منطقه است.. در خیابانهای روستای لیندوس قدم بزنید و غذاهای محلی بخورید و سوغاتی بخرید..
Myrtos
Click here to enlargeClick here to enlarge

از بهترین سواحل در Greeceflickr / و Antti Simonen
ساحل مایرتوس(Myrtos )یکی از حیرت انگیز ترین و تعجب آور ترین سواحل یونان و اروپا می باشد این ساحل دارای سنگریزه های روشن و سفید ، در عمق آب های ساحلی روشن و فیروزه ای و در کنار کوه های شیب دار و صخره های بلند و هیجان انگیز می باشد . این ساحل به حدی مهیج و زیبا است که تا کنون در کشور یونان 12 بار به عنوان زیباترین و بهترین ساحل انتخاب شده است . ساحل مایرتوس همواره سرشار از آفتاب است و به هیچ سایه ای نمی توان پناه برد و تنها باید در این ساحل به ورزش های آبی و شنا پرداخت . البته برای فرار از آفتاب می توانید چتر و صندلی کرایه کنید و آفتاب بگیرید . اطلاعات بیشتر: [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
ساحل الافونیسی (جزیره ی کرت)

Click here to enlargeClick here to enlarge

علاوه بر ساحل طلایی استرالیا، و یا سواحل تایلند، ساحل الافونیسی که در جزیره ی کرت واقع شده است یکی از بزرگترین سواحل گرمسیری دنیا به شمار می رود. این ساحل در جنوبی ترین نقطه از تمام جزایر بزرگ [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] قرار دارد. جزیره ی کرت زیبایی های باور نکردنی را در خود جای داده است، اما هیچ کدام از آن ها به زیبایی ساحل الافونیسی نیست. این منطقه، دارای یک ساحل شنی سفید و نرم است که آب های ساحلی آن بسیار کم عمق هستند. تمام شن و ماسه های ابریشمی در زیر سطح آب واقع شده و محل مناسبی را برای فرو بردن پاها در آب بوجود آورده اند. با طلوع خورشید، جذابیت و رنگ آبی این آب ها چندین برابر شده و در اثر جزر و مد بخش شن و ماسه ای آن پدیدار خواهد شد. در راستای تحقق این امر، بسیاری از بازدید کنندگان می توانند به راحتی در سواحل این جزیره قدم زده و از مناظر زیبای آن لذت ببرند. کلبه های مسقف و پوشیده از نی، تخت های خورشیدی، و چتر های موجود در لبه ی آب از جمله مواردی است که به وفور در این ساحل یافت می شود. در جایی مثل این ساحل، تفکر پیرامون کشور باهاما به پایان خواهد رسید.
ساحل بالوس لاگون، جزیره کرت

Click here to enlargeClick here to enlarge​ر
بالوس لاگون “Balos Lagoon” یکی از زیباترین سواحل کرت، در نزدیکی شهر کیساموس واقع شده است.. این ساحل که بین جزیره کوچک ایمریگرامووسا و خود جزیره کرت قرار گرفته، با قایق و اتومبیل قابل دسترسی می باشد.. در اینجا نمای خیره کننده ای از صخره ها و شن های صورتی و آبهای فیروزه ای در انتظار شماست! واقعا این ساحل بی نظیر ترین شگفتی طبیعت در سراسر یونان می باشد که همیشه هم شلوغ پلوغ است.. در مطالب پیشین بخوانید: [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]