حتماً برای شما هم پیش آمده که از طرح خاصی از دستبند خوشتان آمده و آن را خریداری کرده و استفاده نموده اید. در این مطلب کوتاه با تعدادی از محبوب ترین گروه های دستبند‌های زینتی آشنا خواهیم شد. البته دسته بندی های دیگری نیز برای دستبند از جمله دستبند زنانه و مردانه وجود دارد ولی هدف ما در این مقاله معرفی [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]از نظر طرح و مدل دستبند می باشد.

[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
،بسیاری از خانم ها دستبند مروارید را لازمه ی یک جعبه جواهرات می دانند چرا که هم به تنهایی و هم در ترکیب با دیگر دستبندها می توان از آن استفاده کرد.
دستبند های جواهر نشان بسیار زیبا ولی معمولا گران قیمت هستند. در ساخت یک دستبند جواهر نشان گران قیمت از سنگ‌هایی همچون الماس، یاقوت کبود، زمرد، یاقوت و دیگر سنگ‌های قیمتی، بصورت تکی و یا ترکیبی استفاده می شود.
طرح های النگویی معمولا چند تایی استفاده می شوند و حلقه های سفت و محکمی دارند. دستبندهای النگویی در جنس های طلا، نقره، مس، چرم و ... وجود دارند.
دستبندهای طرح پلیس یک قسمت باز دارند که میتوان دست را از آنجا عبور داد و زمانی که در مچ جای گرفت کاملا محکم در مچ باقی خواهد ماند.
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
مچ بندهای انعطاف پذیری هستند که با یک قفل بسته می شوند و دارای یک ردیف الماس یا کریستال هایی در زنجیر طلای کار شده تمام عیار یا پلاتینی هستند.
در دستبند مهره ای ،مهره ها ممکن است از یک نخ پلاستیکی یا یک سیم عبور داده شده باشند و بدین وسیله به هم متصل شوند.
دستبند اسم نوعی از دستبندهای مشخصات فردی است که عموما از جنس طلا یا نقره ساخته می شوند و هر نفر اسم خود را روی پلاکارد آن حکاکی می کند.
دستبند های چرمی سبک هستند و میتوانند از چرم طبیعی یا مصنوعی ساخته شده باشند و همچنین دارای قیمت نسبتا ارزان می باشند و در نتیجه افراد بیشتری توانایی خرید آنها را دارند.