اگر میخواهید یک کیک تولد عالی درست کنید کافی است ابتدا یک کیک ساده و اسفنجی را به خوبی بپزید.زیرا پایه اغلب کیک های حرفه ای درست و تزیین میشوند یک کیک ساده اسفنجی ساده است.به احتمال زیاد شاید طرز تهیه این نوع کیک را زیاد شنیده باشید ولی در این مطلب فوت فن های پخت کیک اسفنجی را به طور کامل توضیح خواهیم داد.
مواد لازم برای پخت کیک اسفنجی:
آرد 300 گرم
شکر 275 گرم
بکینگ پودر یک قاشق چایخووری پر
تخم مرغ 7 عدد متوسط
عسل یک قاشق غذاخوری همراه با آب
آب سرد یک سوم استکان
ابتدای کار سفیده و زرده تخم مرغ ها را از هم جدا کنید سپس سفیده تخم مرغ را آن قدر بزنید تا پف کند و سفت شود به طوری که اگر ظرف را برگرداندید از داخل ظرف نریزد.بعد از این مرحله شکر را کم کم به سفیده تخم مرغ اضافه کنید وبه هم زدن ادامه دهید.سپس زرده ها را یک عدد یک عدد به مواد اضافه کنید.به طوریکه یک عدد زرده را که اضافه کردید هم بزنید زمانی که کاملا با مواد مخلوط شد مجددا زرده بعدی را اضافه کنید.در ظرفی جدا آرد و بکینگ پودر به 3 مرتبه الک کنید.
در مواد آماده شده ی زرده و سفیده عسل را اضافه کنید. ابتدا عسل را با آبی که در مواد لازم ذکر شد مخلوط کرده و بعد به مواد اضافه کنید. به دلیل خوش رنگ شدن کیک عسل را اضافه میکنیم و کیک بعد از پخت رنگ عسلی به خودش میگیرد.در این مرحله نوبت اضافه کردن آرد است آرد رابه یک مرتبه به مواد اضافه نکنید و آرام آرام آرد را اضافه کنید و با همزن دستی مواد را هم بزنید.
بعد از اینکه مواد آماده شد در ته قالبتان یک کاغذ روغنی بگذارید و دیواره های قالب را کمی چرب کنید سپس مواد را داخل قالب ریخته و داخل فر که از قبل گرم شده است به مدت 45 دقیق و دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید.توجه داشته باشید فرها با هم متفاوت اند پس حواستان را جمع کنید
فوت و فن کیک اسفنجی ساده:

  • بهتر است تخم مرغ و شیر باید به دمای محیط رسیده باشند.
  • مواد را در ظرف خیس نریزید و قبا از پخت و آماده کردن کیکی اسفنجی ظرف ها باید خشک و تمیز باشند.
  • در بیست دقیقه اول به هیچ وجه درب فر را باز نکنید.
  • قالب بهتر است در قالب 25 با ارتفاع 10 سانت باشد.
  • اگر مواد کمتری داشتید 20 با ارتفاع 10 سانت استفاده کنید.

مجموعه [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] میکوشد تا بهترین محصولات خود را به شما مشتریان عزیز ارائه دهد
شما میتوانید با [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] آنیل کوک بهترین مزه کیک ها را تجربه کنید.
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] یکی از بهترین و خوشمزه ترین محصولات ما است پس توصیه میکنیم حتما آن را امتحان کید
آنیل کوک [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]،[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] و [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] را با موادی تازه و با کیفیت تهیه میکند.
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] آنیل کوک انواع و طعم های و ظاهر بسیار متنوعی دارد که میتواند زینت بخش مهمانی های شما باشد.