جدیدترین ترازوهای تولیدی توسط کارخانه های تولید ترازو، ترازوی لیبل پرینتر و ترازوی بارکد زن می باشد. این ترازوها جز ترازوهای دیجیتال محسوب می شوند. پیش از هر مطلبی باید بگوییم این ترازوها به دلیل داشتن حساسیت بالا در قطعات تولید شده شان اگر نیاز به تعمیر داشته باشند باید به افراد متخصص سپرده شوند.
از طرفی به دلیل داشتن قطعات گران دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر ترازوهای دیجیتال هستند. بنابراین در زمان خرید باید به این نکته توجه داشته باشیم که در صورت نیاز به تعمیر ترازوی لیبل زن باید هزینه هایی را صرف تعمیر آن توسط متخصص کنیم. پس این دسته ترازو ها علاوه بر کارایی خوب و کیفیتی که دارند هزینه هایی را نیز به همان نسبت برای خرید و تعمیرات ترازو خواهند داشت. مثلا برخی از ترازو به کیبوردی به صورت میکروسوئیچی دارند و برخی دیگر به صورت لمسی طراحی گردیده است. کیبوردهای میکروسوئیچی قابل تعمیر می باشند اما در مدلهای لمسی خرابی یک کلید یا دکمه بسته به نظر و تشخیص کارشناس گاهی تعمیر لازم دارد و گاهی تعویض قطعات یا تعویض کل صفحه. گرانترین قطعات ترازو لیبل زن، هد پرینتر است که بایستی به درستی از آن استفاده شود زیرا دارایی حساسیت بالایی است.
در صورت مشاهده برخی تغییرات از جمله موارد زیر با کارشناسان فیدار تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان فروشگاه فیدار در این زمینه بهره مند شوید.
 ترازو وزن را به درستی نشان ندهد.
 کیبورد دستگاه به خوبی عمل نکند.
 نمایش اعداد روی نمایشگر به صورت نصفه و نیمه باشد.
 خاموش یا روشن شدن دستگاه به طور طبیعی صورت نگیرد.
 اینکه نمایشگر ترازو کم رنگ شود یا به طور کلی خاموش گردد.


منبع: fidarco.co