چگونه اعتماد به نفس را در 8 مرحله ایجاد کنیم؟

Click here to enlargeچرا اعتماد به نفس اینقدر مهم است؟ زیرا به شما شجاعت ، عزت نفس و ابتکار عمل می بخشد. وقتی به خودتان اعتقاد دارید ، نمی ترسید که ریسک کنید و چیزهای جدید را امتحان کنید. اعتماد به نفس برای یک زندگی شاد و موفق ضروری است و صفتی است که بسیاری از مردم وقتی آن را در افراد دیگر می بینند از آن قدردانی می کنند.
وقتی به خودتان اعتقاد دارید ، مهم نیست که مردم درباره شما چه فکر می کنند یا می گویند. این شرایط را برای زندگی آرامتر فراهم می کند. بسیاری از افراد با این ویژگی متولد می شوند. با این حال ، شما همیشه می توانید آگاهانه این ویژگی را شکل دهید. حتی اگر برخی از وقایع زندگی شما را از دست بدهد ، می توانید با تغییر روش تفکر و نگاه به زندگی ، اعتماد به نفس خود را بازیابید.
چگونه اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟
برای این کار می توانید از میانبرهای زیر استفاده کنید:
1. به کارهایی که قبلاً در زندگی خود انجام داده اید فکر کنید.
حتی اگر در بیشتر موارد با شکست ها و بدبختی هایی روبرو شوید ، باید چند موفقیت در این لیست وجود داشته باشد. مهم نیست که آنها موفقیت های بزرگی هستند. این می تواند بسیار ساده باشد ، مانند دستیابی به نتایج بالا در مدرسه یا دانشگاه ، ارتقا یافتن در محل کار ، معاشرت خوب با همسایگان ، گرفتن گواهینامه رانندگی یا یادگیری شنا.
فکر کردن در مورد این موارد باعث می شود که متوجه شوید در زندگی شما نه تنها شکست هایی وجود دارد ، بلکه تجربیات موفقی نیز وجود دارد. این به شما کمک می کند تا درباره خود و زندگی خود بهتر فکر کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
2. بر آنچه می توانید و می توانید انجام دهید تمرکز کنید ، نه آنچه که نمی توانید و نمی توانید انجام دهید.
چرا ذهن خود را با سناریوهای شکست پر می کنید؟ اگر همچنان به شکست فکر کنید ، آن را جذب خواهید کرد ، که منجر به کاهش اعتماد به نفس می شود. فیلم را با محتوای منفی در ذهن خود تغییر دهید و خود را در جایی که واقعاً می خواهید باشید تصور کنید و زندگی مورد نظر خود را ادامه دهید. اگر با تفکر مثبت رفتار کنید ، موفق خواهید شد.

Click here to enlarge3. لیستی از موفقیت های خود تهیه کنید.
برای تقویت اعتماد به نفس خود یک قدم به عقب بروید ؛ از موفقیت های خود لیستی تهیه کنید و اغلب به این لیست نگاه کنید. اگر فکر می کنید هرگز موفق نشده اید ، اشتباه می کنید. شاید موفقیت چندانی کسب نکرده باشید ، اما مطمئناً موفقیت هایی نیز کسب کرده اید. حتی پختن یک کیک خوب ، داشتن رابطه خوب با همسر یا فرزندان و تقریباً هر روز قدم زدن در فضای باز یک موفقیت است.
4- به مهارت ها و توانایی های خود فکر کنید.
هر روز وقت بگذارید و به مهارت ها و توانایی های خود بیندیشید و سعی کنید راهی برای توسعه و استفاده از آنها بیابید. نگویید هیچ توانایی و مهارتی ندارید. همه حداقل یک توانایی دارند. برای شما باقی می ماند که آنها را پیدا کنید.
5. اراده خود را تقویت کنید.
عدم اعتماد به نفس با بی میلی همراه است. هرچه ذهن خود را تقویت کنید ، اعتماد به نفس شما نیز افزایش می یابد. اراده قوی به معنای ابتکار بیشتر ، عزت نفس و اعتماد به نفس بیشتر است.
6. اهداف کوچک و ساده تعیین کنید.
اهداف کوچک و ساده ای را که می توانید به آنها برسید تعیین کنید و برای رسیدن به آنها اقدام کنید. این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. اینها واقعاً اهداف کوچکی مانند نظافت و مرتب کردن کمد ، دعوت دوستان به خانه ، شروع یادگیری شنا یا تعطیلات و تفریح ​​یک روز هستند.
7. ایجاد نگرش مثبت.
به جای تمرکز روی نکات منفی و فکر کردن در مورد بدترین موارد ، روی نکات مثبت تمرکز کنید و انتظار نتایج مثبت را داشته باشید. در عین حال می توانید عادت های ذهنی خود را تغییر داده و نگرش مثبتی ایجاد کنید. اگر سعی کنید تمام کلمات منفی را از ذهن و واژگان خود خارج کنید ، استفاده نکردن از آنها در مکالمه به شما کمک می کند.

Click here to enlarge


8- با خود گفتگوی انگیزشی داشته باشید.
افکار منفی که در ذهن شما جریان دارند را از بین ببرید. قوی باشید و اجازه ندهید افکار منفی در مورد خود و زندگی در ذهن شما پدیدار شود. شما باید بفهمید که در ذهن شما چه می گذرد و شرایطی برای گفتار درونی منفی ایجاد نکنید.
این نکات به شما کمک می کند که خودتان را باور کنید. در برخی موارد ، این ممکن است کافی نباشد. هنگامی که بیش از حد اعتماد به نفس دارید ، باید از یک مشاور یا روانشناس که می تواند در یافتن علت به شما کمک کند ، کمک بگیرید.

[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]