چه یک گیمر جدی برای رایانه شخصی باشید و چه یک جنگجو غیررسمی بعد از ساعت ، سخت افزار شما می تواند نقطه اصلی پیروزی و شکست باشد. برای استفاده بیشتر از جدیدترین بازی تیرانداز اول شخص (FPS) ، ورزشی ، مسابقه ای و سایر بازی های پرسرعت ، نه تنها به یک کامپیوتر مخصوص بازی با کارت گرافیک قدرتمند نیاز دارید ، بلکه به یک مانیتور که بتواند عملکرد بدون اینکه شما را در معرض تاری تصاویر ، سوسو زدن ، پارگی و سایر مصنوعات حرکتی قرار دهد.


در این راهنما ، ما به شما کمک می کنیم تا در هنگام ارائه یک بازی روان و همه جانبه ، نمایشی را به شما ارائه دهد که نسبت به مخالفان خود برتری داشته باشید. اینها عواملی است که باید هنگام انتخاب مانیتور بازی در نظر گرفته شود. ادامه مطلب را برای آنها و همچنین موارد دلخواه فعلی ما که از آزمایش به دست آمده اند بخوانید.


اندازه و وضوح صفحه
وقتی نوبت به نمایشگرهای بازی می رسد ، تقریباً همیشه بزرگتر بهتر است. گفته شد ، در برخی موارد انتخابی ، می خواهید اندازه مانیتور خود را در 27 اینچ یا کمتر نگه دارید.


اگر طی چند سال گذشته مسابقات تورهای ورزشی را تماشا کرده اید ، احتمالاً متوجه شده اید که همه بازیکنان در صفحه های کوچکتر از آن اندازه بازی می کنند. (به نظر می رسد یک 24 اینچ نقطه شیرین باشد ، به خصوص در مدل های متمرکز بر ورزش مانند Asus ROG Swift 360Hz PG259QN.) چرا؟ خوب اگر عنوان بسیار رقابتی مانند Counter Strike: Global Offensive یا League of Legends را بازی می کنید ، داشتن صفحه نمایش کوچکتر به این معنی است که می توانید مانیتور را به چشم های خود نزدیک نگه دارید و در عین حال قسمت بیشتری از قاب را نیز در نظر داشته باشید. امکان دیدن همه عناصر روی صفحه به طور هم زمان یک مزیت حیاتی در یک محیط رقابتی چند نفره است. هرچه اندازه صفحه بزرگتر باشد ، دشوارتر است که هر جنگنده دشمن را در دید محیطی خود قرار دهید.
Click here to enlarge


Razer Raptor 27
اگر فضای کافی دارید و خیلی به دنیای بازی های رقابتی اهمیت نمی دهید ، یک صفحه بزرگتر فضای زیادی برای گسترش شخصیت های روی صفحه شما فراهم می کند و این امکان را می دهد که از کیفیت کامل کامل بالاتر بروید. بسیاری از مدل های جدید مانیتورهای Wide Quad High-Definition (WQHD) با حداکثر وضوح 2560 در 1440 پیکسل (که همچنین "1440p" نیز نامیده می شود) هستند. تعداد پیکسل بالاتر تصاویر بسیار واضح تری را نسبت به HD کامل ارائه می دهد ، اما برای اجرای جدیدترین بازی ها با وضوح بالاتر به یک موتور گرافیکی کاملاً قدرتمند احتیاج دارید ، به خصوص اگر همه جلوه ها را فعال کرده باشید.


این برای مانیتورهای 4K Ultra-High Definition (UHD) با وضوح 3840 در 2160 پیکسل ، مانند Acer Predator XB3 ، دو برابر است. اگر فضای میز کار مشکلی باشد ، تعداد زیادی مانیتور 24 اینچی در آن وجود دارد ، اما با این وجود ، در بیشتر موارد به وضوح 1920 در 1080 پیکسل محدود خواهید شد.


اگر فضای زیادی دارید و پول هیچ مشکلی نیست ، حتی مانیتورهای بزرگتر نیز در دسترس هستند. یک مانیتور 30 ​​اینچ 4K UHD تصویری خیره کننده با وضوح شگفت انگیز ارائه می کند. شما می توانید با یک مانیتور 34 اینچی فوق العاده با یک صفحه خمیده یا بدون آن کار کنید. یا می توانید چیزی بزرگتر را هنوز تحویل بگیرید. (ما نمایشگرهای تا 65 اینچ را آزمایش کرده ایم.)


Alienware OLED 65
مانیتورهای Ultrawide معمولاً نسبت ابعاد 21: 9 دارند (برخلاف حالت عادی 16: 9) و میدان دید بسیار گسترده تری نسبت به یک مانیتور عریض استاندارد دارند ، اما فضای زیادی را اشغال می کنند. یک صفحه نمایش خمیده صفحه خمیده دارای منحنی کافی است تا بتوانید کمی به مرحله عمل نزدیک شوید و در برخی از بازی ها نیز به شما مزیت رقابتی می دهد.


عناوین Battle-Royale مانند PlayerUnknown's Battlegrounds و Apex Legends هر دو از وضوح کامل 21: 9 پشتیبانی می کنند. این بدان معناست که: این بازیها (و سایر مواردی که بومی خود 21: 9 را پشتیبانی می کنند) به جای اینکه لگدمال کنند و تصویر را بکشند ، در واقع بیشتر از آنچه در 16 می بینید ، میدان جنگ را در دو طرف صفحه نمایش می دهند: 9 مانیتور. به ویژه بازیکنان نبرد رویال از این افزایش املاک و مستغلات بهره مند خواهند شد. یک بازیکن در صفحه 16: 9 ممکن است دشمن را نبیند که روی یک تپه به سمت راست در حاشیه ایستاده است ، اما یک بازیکن 21: 9 ممکن است بدون اینکه شخصیت خود را تغییر دهد ، خطر را تشخیص دهد.


فناوری پنل
چندین فناوری اصلی صفحه مانیتور را مشاهده خواهید کرد که در نمایشگرهای مختلف بازی به کار رفته اند و هر یک دارای امتیازات و منفی خود هستند.


پنل های پیچ خورده نماتیک (TN) مقرون به صرفه ترین هستند و در میان گیمرها محبوب هستند زیرا زمان پاسخ سریع پیکسل و نرخ تازه سازی را ارائه می دهند. بزرگترین اشکال آنها؟ وقتی از زاویه ای به آنها نگاه شود مستعد تغییر رنگ هستند.


صفحات هم ترازی عمودی (VA) به دلیل نسبت های کنتراست بومی بالا ، رنگ های قوی و توانایی نمایش سیاه پوستان عمیق شناخته شده اند ، اما همچنین برای تولید جلوه های چشمگیر قابل توجهی شناخته شده اند که می توانند به عملکرد بازی لطمه بزنند. (این به مدل بستگی دارد و همان جایی است که بررسی ها انجام می شود.)


پنل های تعویض درون صفحه ای (IPS) بهترین کیفیت رنگی همه جانبه ، عملکرد قوی در مقیاس خاکستری و زاویه دید گسترده را ارائه می دهند ، اما نمی توانند با پاسخ پیکسل پنل های TN مطابقت داشته باشند و در معرض مصنوعات حرکتی هستند. آنها بهترین نوع پانل استفاده عمومی هستند ، اما ممکن است گیمرهای تبعیض آمیز یا انواع ورزش های رقابتی با IPS مشکل ساز شوند.


گرچه این روند در حال تغییر است. ال جی پنل IPS جدیدی را توسعه داده است

(بسته به تولید کننده "nano IPS" یا "سریع IPS" بسته به تولید کننده) که ادعا می کند زمان پاسخگویی 1 میلی ثانیه خاکستری به خاکستری با اضافه شدن درایو روشن است و اولین مانیتور با این فناوری از قبل در بازار موجود است ، LG 27GL850. بررسی های اولیه خاطرنشان کرده اند که شبح و مصنوعات در این حالت به مراتب بدتر است ، اما این می تواند مزایایی را که زمان پاسخ 1 میلی ثانیه به همراه دارد ، نفی کند. با این وجود 27GL850 به عنوان یک پیشگام عمل می کند ، تصور می کنیم با گذشت زمان این مسائل برطرف شوند.


بار دوم که ما آن را در ROG Swift 360Hz مبتنی بر Fast IPS مشاهده کرده ایم ، و دقت رنگ و مصنوعات در این نسخه بسیار بهتر شده است. شاید این فناوری فقط قبل از آماده شدن برای تولید به کمی بیشتر در اجاق احتیاج داشته باشد.


از آنجا که TN ، VA و IPS هر یک از ویژگی های خاص خود را دارند ، توصیه می کنیم در صورت امکان به نمونه های هر یک از آنها در مگا مارت الکترونیک محلی خود نگاه کنید تا ایده "احساس" را کسب کنید و اینکه سازش های خاص برای شما کمترین اهمیت را دارند. . همچنین بخاطر داشته باشید که همه پنل های یک نوع مشخص برابر نیستند ، بنابراین دیدن نمایشگر واقعی قبل از خود در صورت امکان ، همیشه خوب است.


پاسخ Pixel ، تأخیر ورودی و نرخ تازه سازی
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] باید دارای سرعت پاسخ پیکسل سریع و نرخ تازه سازی بالا باشند ، دومی متناسب با نرخ فریمی که کامپیوتر شما می تواند فشار دهد. (در این باره بیشتر در یک لحظه بیشتر)


معمولاً مورد استفاده در مشخصات پیکسل ، خاکستری به خاکستری است که با میلی ثانیه (میلی ثانیه) اندازه گیری می شود و بیانگر زمان لازم برای انتقال پیکسل از یک سایه خاکستری به سایه دیگر است. (تعداد کمی از شرکت ها هنوز از اندازه گیری قدیمی سیاه و سفید استفاده می کنند.) یک پاسخ پیکسل پایین به حذف لکه گیری تصاویر متحرک کمک می کند و تصویر کلی صاف تری نسبت به پاسخ پیکسل بالاتر ارائه می دهد. پاسخ خاکستری به خاکستری 2 میلی ثانیه یا کمتر ایده آل است ، اما حتی یک پاسخ خاکستری به خاکستری 4 میلی متری نیز به طور معمول برای بازی مناسب است.


مانیتور بازی Ultrawide
تأخیر ورودی یکی دیگر از فاکتورهای مهمی است که باید هنگام خرید مانیتور بازی بعدی خود به ویژه برای بازیکنان رقابتی مورد توجه قرار دهید. تأخیر ورودی به مدت زمانی است که برای نمایش یک عمل (مثلاً فشار دادن کلید روی صفحه کلید یا کلیک ماوس) لازم است. از اواسط سال 2019 ، ما تمام مانیتورهای بازی خود را با استفاده از HDFury 4K Diva آزمایش کرده ایم و هر مانیتور با نمره کمتر از 5 میلی ثانیه را برای بازیکنانی که به رفلکس های سریع رعد و برق برای بهترین مخالفان خود اعتماد می کنند ، مناسب می دانیم.


سپس نرخ تازه سازی وجود دارد. نرخ تازه سازی یک مانیتور به زمان (در هر ثانیه) برای طراحی مجدد کل صفحه نیاز دارد و با هرتز (هرتز) اندازه گیری می شود. اکثر مانیتورهای LCD استاندارد (از جمله برخی از پنل های بازی) دارای حداکثر سرعت تازه سازی 60 هرتز هستند ، به این معنی که صفحه نمایش 60 بار در ثانیه تازه می شود. تصاویر با سرعت سریع ممکن است با این سرعت تار به نظر برسند ، یا ممکن است پانل از پارگی صفحه رنج ببرد ، مصنوعی که وقتی مانیتور به طور همزمان قطعات دو یا چند صفحه را نمایش می دهد ، رخ می دهد. (این را می توان با یک روش همگام سازی به نام نرخ تازه سازی متغیر ، که در مورد آن در یک لحظه بیشتر می شود ، کاهش داد).


HP Omen Emperium X Front
روند پانل های بازی در طی چند سال گذشته موجی از مدل ها از تمام سازندگان اصلی LCD-بازی است که دارای نرخ تازه سازی بالاتر از 60 هرتز هستند. متداول ترین افزایش نرخ تازه سازی که اکنون در این نمایشگرهای بازی به اصطلاح "تازه سازی بالا" مشاهده می کنیم 75 هرتز ، 120 هرتز و 144 هرتز است ، با پنل های تا 240 هرتز و حتی در چند مورد ، 360 هرتز هم اکنون در بازار وجود دارد.


پانل های 240 هرتز تاکنون عمدتا 1080p هستند ، در حالی که صفحه های 1440p در 165Hz و مدل های 4K حداکثر در 144Hz تولید می شوند. این به دلیل محدودیت های توان دو محبوب ترین فناوری کابل ، HDMI 2.0 و DisplayPort 1.4b است. این باید در سال 2021 شروع به تغییر کند که مشخصات HDMI 2.1 گسترده تر است. اما این ممکن است مدتی باشد از آنجا که اولین نمونه آن را در گرافیک بازی در GeForce RTX 3080 مشاهده کردیم.


نمایش های دوگانه در نرخ تازه سازی بالا
بازی هایی که با نرخ فریم بالاتر از 60 فریم در ثانیه (fps) اجرا می شوند می توانند از یکی از این نمایشگرها بهره مند شوند. سرعت تازه سازی بالاتر ، وقتی همگام است ، می تواند حرکت را روانتر نشان دهد. بازیکنان Esports که در بازی هایی تخصص دارند که کارت کارت گرافیک آنچنان سخت گیرانه نیستند (و بنابراین با نرخ فریم بسیار بالایی اجرا می شوند) تمایل دارند توجه داشته باشند.


فقط به این دلیل که سرعت تازه سازی بالایی دارید ، به این معنی نیست که گرافیک بازی شما لزوماً از پارگی و مصنوعات عاری خواهد بود. که ما را به سمت روند بزرگ دیگر PC- بازی-محور در شار در نمایشگرهای بازی مدل های دیررس هدایت می کند: G-Sync و FreeSync.


G-Sync و FreeSync: فن آوری ها در Flux
جدیدترین مانیتورهای بازی از فناوری همگام سازی برای کمک به کاهش پارگی و سایر مصنوعات حرکتی در عین کاهش تأخیر ورودی استفاده می کنند. نمایشگرهای مجهز به فناوری G-Sync انویدیا یا AMD FreeSync کنترل سرعت تازه سازی صفحه را به کارت گرافیک یا تراشه (به جای مانیتور) خاموش می کنند ، که به شما اجازه می دهد صفحه نمایش با نرخ تازه سازی متغیر (VRR) متناسب با آنچه که کارت در هر لحظه قادر به فشار دادن است. نتیجه یک گلدان صاف است

تجربه g ، با کاهش تاخیر ورودی و عدم پارگی. اما توجه داشته باشید که[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]های G-Sync و FreeSync به کارت گرافیک سازگار با G-Sync یا FreeSync با خروجی DisplayPort 1.2 یا HDMI 2.0 (کارت Nvidia برای G-Sync ، کارت AMD برای FreeSync) نیاز دارند.


ViewSonic Elite XG270
در سال 2017 ، AMD یک نسخه پیشرفته از FreeSync ، FreeSync 2 و مانیتورهای سطح بالاتر را از سال 2018 اعلام کرد. FreeSync 2 تقریباً همان هدف اصلی FreeSync است - همگام سازی نرخ فریم سیگنال از AMD سازگار کارت گرافیک با نرخ تازه سازی مانیتور - اما پشتیبانی HDR ، تأخیر ورودی کم (با تاخیر مستعار) و پشتیبانی برای جبران نرخ فریم پایین را اضافه می کند. مورد دوم توانایی همگام سازی نرخ فریم GPU با نمایشگر است ، حتی اگر نرخ فریم GPU زیر حداقل نرخ فریم مانیتور باشد. هنوز تعداد کمی از بازی ها که از ویژگی های FreeSync 2 بهره می برند در دسترس هستند ، اما خود مانیتورها باید استانداردهای AMD مانند قابلیت HDR را داشته باشند.


در همین حال ، شکل VRR از طرف Nvidia اوایل سال 2019 تغییر بزرگی پیدا کرد. سپس ، انویدیا نسخه جدیدی از درایور خود را برای کارت های GeForce خود منتشر کرد که به کاربران مانیتورهای FreeSync اجازه می دهد G-Sync را در درایور GeForce روشن کنند نرم افزار. نتایج ممکن است متفاوت باشد ، اما در اصل ، دارندگان پانل های FreeSync اکنون می توانند VRR را با کارت Nvidia امتحان کنند. انویدیا همچنین نوعی گواهینامه G-Sync را به گروه منتخبی از مانیتورهای FreeSync گسترش داده است. از بین 600 مانیتور FreeSync که انویدیا در آن زمان آزمایش کرد ، تقریباً در حال حاضر 150 مورد استاندارد این شرکت را برآورده می کنند - یعنی در هنگام گیم پلی VRR ، هیچ گونه پارگی ، شبح ، هیچ اثر دیگری وجود ندارد و توانایی پشتیبانی از طیف گسترده ای از نرخ تازه سازی را دارد (به عنوان مثال ، 60 هرتز تا 144 هرتز). برخی از مدل های موجود در پیوند بالا "سازگار با G-Sync" لقب گرفته اند. در جایی که پشتیبانی می شود ، می توانید G-Sync را از صفحه کنترل Nvidia روشن کنید و ببینید آیا همگام سازی تطبیقی ​​آن به خوبی کار می کند یا نه.


کنترل های OSD در پایین صفحه
G-Sync از راه دیگری نیز پیچیده تر شده است. اضافه شدن دسته سازگار با G-Sync ، تعداد سطح سازگاری [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] G-Sync را به سه می رساند. G-Sync سازگار پایین ترین سطح است. در وسط آن مانیتورهایی قرار دارند که دارای استانداردهای سنتی G-Sync انویدیا هستند و حاوی مدارهای تخصصی برای پشتیبانی از استاندارد هستند: آنها حدود 300 تست کیفیت تصویر را پشت سر گذاشته اند و قادر به کار در محدوده کامل VRR هستند. ردیف بالا G-Sync Ultimate است (که قبلاً با نام G-Sync HDR شناخته می شد) ، که علاوه بر رعایت استانداردهای G-Sync ویژگی های سطح بالا مانند درخشندگی شدید (1000 نیت) و سرعت تازه سازی حداقل 144 هرتز را با هم ترکیب می کند. یکی از اولین پنل هایی که به عنوان G-Sync Ultimate واجد شرایط است ، Acer Predator X27 است ، اما از آن زمان به بعد ، به ویژه با معرفی نمایشگرهای بازی با فرمت بزرگ 65 اینچ (BFGD) از HP و دیگران ، تعداد بیشتری از آنها ظاهر شده اند. (به بررسی اولین مورد ما ، HP Omen X Emperium مراجعه کنید.) دوباره ، به پیوند بالا مراجعه کنید.


HDR: Brightness Deluxe
فناوری HDR فقط برای خوب جلوه دادن فیلم ها و نمایش های تلویزیونی نیست. همچنین می تواند یک بازی کم نور و شسته شده را به چیزی پر جنب و جوش ، پر از کنتراست ، با لبه های کاملاً مشخص در اطراف هر قسمت از محیط تبدیل کند. در حال حاضر چهار سطح HDR در نمایشگرها وجود دارد: DisplayHDR 400 ، DisplayHDR 600 ، DisplayHDR 1000 و DisplayHDR 1600. این شکل به تعداد نیت ها یا سطح روشنایی اشاره دارد که صفحه نمایش باید حداکثر استفاده را در آن داشته باشد.


اما اگرچه این روزها تعداد زیادی مانیتور HDR 4K برای انتخاب وجود دارد ، اما کمترین چیزی را می توان گفت که اجرای HDR در ویندوز ... کمبود دارد. اگر مطابق آنچه که تصور می شود عمل کند ، برنامه هایی که با ویندوز سازگار هستند (به نظر می رسد برنامه هایی که از فروشگاه App Windows هستند با سازگاری HDR بهتر از برنامه هایی هستند که در خارج از آن اکوسیستم یافت می شوند) از درمان HDR برخوردار می شوند و خود ویندوز نیز چنین خواهد شد.


HP Omen X Emperium 65 BFGD
در حالی که کنسول هایی مانند Xbox One X و PS4 Pro ، Xbox Series X ، Xbox Series S و PS5 تقریباً در تمام بازی های خود HDR را بدون نقص انجام می دهند ، اما PC از لحاظ تعداد عناوین بازی که از HDR پشتیبانی می کنند ، عقب است و فقط برخی ناظران از آن پشتیبانی می کنند. HDR را تقریباً در تمام بازی های خود بدون نقص انجام دهید ، PC هنوز از نظر تعداد عناوین بازی که از HDR پشتیبانی می کنند عقب است و فقط برخی از نمایشگرها از آن پشتیبانی می کنند. در حال حاضر ، لیست بازی های موجود در رایانه های شخصی سازگار با HDR در کل کمی بیش از 130 است ، هرچند که چگونگی اجرای فن آوری به صورت موردی متفاوت است. گفته می شود ، HDR وقتی به خوبی انجام شد (به خصوص در عناوینی که از اواخر سال 2017 فناوری در مانیتورهای بازی پیشرفت کرده است) ، HDR جنبه چشمگیری به گیم پلی می بخشد.


در تست در آزمایشگاه های PCMag ، ما دریافتیم که DisplayHDR 400 به طور کلی برای داشتن جلوه ای خوب کافی است ، اما مشخصات DisplayHDR 1000 و 1600 این فناوری را به سطح کاملا جدیدی می رساند.


آیا می تواند ایجاد کند؟
هنگامی که ما نمایشگرها را برای قابلیت های بازی رایانه ای آنها آزمایش می کنیم ، همچنین بررسی می کنیم که آنها می توانند در موارد استفاده عمومی مانند تماشای فیلم یا مرور وب و همچنین میزان تولید دقیق رنگ آنها چه کاری انجام دهند.

در تعدادی از آزمون های مختلف رنگی.


نمودار طیف رنگی
sRGB برای نشان دادن تمام محتوای اینترنت مانند یک خط پایه عمل می کند ، در حالی که DCI-P3 اندازه گیری عملکرد یک مانیتور در بازتولید طیف رنگی است که فیلم ها و نمایش های تلویزیونی اغلب در آن پخش می شوند. سرانجام Adobe RGB وجود دارد که به عنوان شاخصی برای عملکرد مانیتور در بازتولید رنگ دقیق در نرم افزار ویرایش محتوا مانند Adobe Photoshop استفاده می شود.


دقت رنگ نیز از طریق شکل معروف به "Delta E" اندازه گیری می شود که بیانگر فاصله بین "دقیق ترین نارنجی" و نارنجی نمایشگر است. اگر می خواهید فیلم های زیادی را روی مانیتور بازی خود تماشا کنید (یا تولید کنید) ، DCI-P3 رقمی است که باید بیشتر از همه نگران آن باشید. شماره های Delta E و Adobe RGB چهره اصلی سازندگانی است که در عکاسی ، طراحی سه بعدی ، تولید بازی ، مدل سازی یا سایر زمینه های خلاقانه که دقت رنگ لازم است کار می کنند.


ورودی های ویدئو و سایر ویژگی ها
یک مانیتور مخصوص بازی باید به انواع ورودی های ویدئویی مجهز باشد ، بنابراین می توانید به چندین رایانه شخصی و کنسول بازی متصل بمانید. درگاه های دوگانه HDMI ایده آل هستند ، زیرا کنسول های اصلی بازی از HDMI استفاده می کنند ، در حالی که اکثر کارت های گرافیک پیشرفته از قابلیت اتصال DisplayPort و HDMI برخوردار هستند. (DVI گاهی اوقات هنوز هم وجود دارد ، اما از آخرین کارت های ویدیوی پیشرفته استفاده نشده است.)


چند مانیتور فوق العاده علاقه مندان ، مانند Acer Nitro XV3 ، در واقع برای اتصال لوله سیگنال 4K 144Hz از کامپیوتر به صفحه نمایش ، به دو کابل DisplayPort 1.4b متصل هستند. تا کنون ، این تنها مدلی است که ما دیده ایم و این سیگنال کامل را دریافت می کند ، بنابراین اگر قصد خرید این صفحه نمایش را دارید ، توصیه می کنیم حتماً از GPU خود دارای دو خروجی DisplayPort 1.4b برای پشتیبانی از آن باشید.


نمونه بنادر مانیتور
پورت های USB نیز یک ویژگی خوب است ، زیرا اتصال به کنترل کننده های بازی ، ماوس ، درایو های انگشت شست و سایر وسایل جانبی خارجی را آسان می کند و در بسیاری از موارد می توانید دستگاه ها را به هنگام اتصال به پورت USB شارژ کنید. پورت های USB جانبی باعث می شوند تا لوازم جانبی بدون نیاز به رسیدن به پشت مانیتور آسان و متصل شوند. یک سیستم بلندگوی قدرتمند با ساب ووفر داخلی باعث افزایش تجربه بازی شما و صرفه جویی در فضای دسک تاپ می شود و یک پایه با تنظیمات ارتفاع ، شیب و چرخش راحتی ارگونومیک را برای آن دسته از افراد در شب فراهم می کند. گفته می شود ، اگر تمایل به بازی با یک هدست مخصوص بازی دارید ، یک درگاه USB که در موقعیت مناسبی قرار دارد ، می تواند از بلندگوهای داخلی با ارزش تر باشد.


پایه مانیتور قابل تنظیم محوری
در آخر ، روشنایی RGB وجود دارد. در حالی که برخی از خریداران نمی توانند چیزهای زیادی را تحمل کنند (به گفته این نویسنده ، این بازی باعث شستشوی بازی روی صفحه می شود) ، بسیاری از [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]دوست دارند مانیتور بازی خود را با بقیه موارد RGB خود در مورد رایانه شخصی همگام سازی کنند ، کارت گرافیک آنها ، یا RAM آنها را ضربان می دهد. (هک ، این روزها حتی می توانید SSD های RGB را پیدا کنید.)


ViewSonic Elite Monitor RGB
برخی از برنامه هایی که می توانند مانیتور شما را با بقیه تنظیمات RGB شما همگام سازی کنند عبارتند از Asus Aura Sync ، Acer DisplayWidget و MSI Mystic Light و همچنین مرکز فرماندهی Alienware. همچنین ، گزینه های پیشرفته تری مانند SteelSeries 'GameSense همزمان با مانیتورهایی مانند MSI Optix MPG27CQ کار می کنند تا اطلاعات درون بازی مانند مهمات و سطح سلامتی شما را از طریق نوارهای LED RGB بر روی مانیتور نشان دهند. تعداد برنامه ها و بازی های سازگار با GameSense در حال حاضر کاملاً محدود است (در کل فقط هفت مورد) ، اما هنوز هم نگاهی دقیق به آینده احتمالی عملکرد RGB ، نه فقط تزئینی است.


بنابراین ، کدام مانیتور بازی را باید خریداری کنم؟
اندازه صفحه ، [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] پنل و ویژگی ها تعیین می کنند که برای یک مانیتور بازی چه مبلغی پرداخت خواهید کرد. شما می توانید یک مدل 24 اینچی را که از فناوری TN با زمان پاسخ سریع پیکسل خاکستری تا خاکستری استفاده می کند با قیمتی در حدود 200 دلار گیر بیاندازید ، اما از نظر ویژگی ها چیز زیادی نخواهید داشت. اگر می خواهید نرخ تازه سازی بالاتر از 60 هرتز و برخی از زیر مجموعه های قدرت پردازش مانند پایه قابل تنظیم ، هاب USB ، چندین ورودی ویدیوی دیجیتال و یا فناوری G-Sync یا FreeSync ، بیش از 200 دلار بپردازید. یک مدل 27 اینچی تمام عیار با همه زنگ ها و سوت ها ، از جمله پشتیبانی G-Sync یا FreeSync ، می تواند 500 دلار هزینه شمالی داشته باشد و یک مانیتور 34 اینچی UHD بیش از 700 دلار برای شما کار خواهد کرد. اگر به دنبال یک مانیتور با صفحه نمایش بزرگ و فوق العاده عریض با صفحه منحنی هستید ، حتی بیشتر هزینه کنید.


برای انتخاب بیشتر مانیتور ، به طور کلی مانیتورهای برتر ما را بررسی کنید. گیمرها همچنین می توانند سایر موارد جانبی مانند صفحه کلیدهای بازی و موشهای گیمینگ را برای بهترین گزینه های بازی خود بررسی کنند.