Click here to enlarge

پیدا کردن یک هاست مناسب می تواند چالش برانگیز باشد، اما بسیار مهم است که شرکتی را که از ان بسته ای انتخاب می کنید درطول یک پروژه همزمان با رشد شما برای تجارت شما مناسب هست یا نه.

از این گذشته، عملکرد ، قابلیت اطمینان و امنیت سایت شما به هاستی که انتخاب می کنید بستگی دارد. از ویژگی های ضروری یک هاست میتوان به موارد زیر اشاره کرد: ایمیل بزرگ، مدیریت خدمات، ذخیره سازی کافی، و غیره .انتخاب بد می تواند عواقب فاجعه باری برای کسب وکار شما باشد.


بخوانید: برای پیدا کردن یک هاست خوب برای وردپرس میتوانید [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] را بخوانید.


در اینجا یک چک لیست ضروری از ویژگی های یک هاست با کیفیت و مناسب که به دنبال ان هستید:


1. پشتیبانی فنی 24 ساعته
اگر تجارت آنلاین شما 24 ساعته 7 ساعته فعال است و برنامه های مهم شما به طور مداوم اجرا می شوند ، پس باید اطمینان حاصل کنید که اگر مشکلی پیش بیاید ، در هر زمان ، از پشتیبانی فنی لازم برای حل آن برخوردار خواهید شد.
منظور ما از پشتیبانی فنی، کسی نیست که فقط بتواند با دلسوزی به تلفن پاسخ دهد. شما به یک متخصص نیاز دارید که بتواند در حل مشکلات به شما کمک کند. به یاد داشته باشید که هر دقیقه آفلاین هستید، سفارشی را از دست می دهید ، بنابراین این سرویس ضروری است.
با رشد کسب و کار شما، پشتیبانی 24 ساعته از اهمیت بیشتری برخوردار می شود ، به خصوص اگر سیستم های پیچیده ای را اجرا کنید و از برنامه های پیشرفته برای انجام فعالیت های شرکت خود استفاده کنید.


2. خدمات پشتیبان گیری
ویژگی دیگر یک هاست خوب ، سرویس پشتیبان گیری از راه دور است. تصور کنید اگر تمام داده های خود را از دست بدهید چه اتفاقی می افتد: محتوای وب سایت ، ایمیل ها ، داده های مشتری ، جزئیات فروش و مالی و سوابق موجودی؟ برای بسیاری از شرکت ها،
این نوع فاجعه می تواند آنها را از فعالیت خارج کند.
برای محافظت از خود، به یک میزبان وب نیاز دارید که یک سرویس پشتیبان تهیه کند که نیازهای شما را برآورده کند. به عنوان مثال، اگر به طور مداوم محصولات را می فروشید، به پشتیبان گیری مداوم نیاز دارید تا اطلاعات فروش اخیر را از دست ندهید.
مطمئن شوید که نسخه های پشتیبان از راه دور در سرورهای مختلفی که در آنها میزبانی شده اید، ذخیره شده اند. به این ترتیب، اگر سرور شما خراب شود ، نسخه پشتیبان تهیه شده همچنان در دسترس است.
علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که میزبان وب شما نیز از سرورهای خود پشتیبان تهیه می کند. اگر سرور به دلیل مشکلی در انتهای میزبان خراب شد، باید بدانید که آنها یک سرور failover برای شروع دارند.
3. زمان کار تضمین شده و در دسترس بودن بالا
هیچ چیز بدتر از داشتن وب سایتی نیست که به صورت آفلاین ادامه یابد. این یک تأثیر بد به بازدید کنندگان شما می دهد ، می تواند بر رتبه بندی موتور جستجو تأثیر بگذارد و فروش شما را از دست می دهد. اگر هاست اشتراکی شما تحت تأثیر سایر کاربران موجود در سرور قرار گیرد یا
اینکه سرورها قدیمی بوده و نیاز به نگهداری مداوم داشته باشند ، این اتفاق می افتد. وقتی هاست اشتراکی را انتخاب می کنید، به دنبال میزبانی باشید که حداقل 99.95٪ زمان کار را تضمین کند.
اگر از هاست پیچیده تری مانند سرورهای اختصاصی یاهاست ابری استفاده می کنید ، باید به دنبال دسترسی بالا باشید. این بدان معناست که شما می خواهید تضمین کنید که سرور شما 99.99٪ از اوقات آنلاین باقی بماند .


4. خدمات مدیریت شده
اگر مشغول انجام مشاغلی هستید ، نمی خواهید مسئولیت مدیریت سروری را که سایت شما در آن میزبانی شده است ، تحمل کنید. یک ارائه دهنده خوب از مدیریت شما مراقبت خواهد کرد. این بدان معناست که آنها از بروز بودن سیستم عامل سرور و مراقبت از همه وصله ها و به روزرسانی ها اطمینان خواهند یافت. بسته به سطح خدماتی که شما نیاز دارید ، ایجاد سرویسهای مدیریتی اختصاصی متناسب با نیازهای خاص شما امکان پذیر است در این صورت با فروشنده خود صحبت کنید.


5. ویژگی های امنیتی قوی
نرم افزار پیشرفته هک کردن ، هر مجرم اینترنتی را قادر می سازد تا روزانه میلیون ها وب سایت و شبکه را که به دنبال آسیب پذیری هستند ، اسکن کند. تقریباً هر وب سایت و سیستمی تحت تأثیر قرار می گیرد. اگر آسیب پذیری پیدا شود ، هکر سعی می کند از این مزیت استفاده کند.
با این حساب ، شما به یک میزبان وب نیاز دارید که می تواند زرادخانه ای از ابزارها را برای دفاع از شما در برابر طیف گسترده ای از تهدیدات فراهم کند. شما به فایروال های قوی ، جلوگیری از نفوذ ، اسکن ایمیل ، حذف هرزنامه ، رمزگذاری SSL و موارد دیگر نیاز دارید.
عواقب ضعف امنیت ترسناک است. سایت شما می تواند باج بگیرد یا برای انتشار ویروس مورد استفاده قرار گیرد و داده های شما سرقت شود. اگر اینگونه باشد ، می توانید با جریمه های سنگینی روبرو شوید .


6. پشتیبانی از وردپرس
تقریباً یک سوم کل وب سایت ها با استفاده از وردپرس ساخته شده اند. با این وجود ، علی رغم محبوبیت ، همه میزبانان از تنظیمات و یا تجربه فنی داخلی برای پشتیبانی از سوالات و نیازهای منحصر به فرد آن برخوردار نیستند. اگر از وردپرس استفاده می کنید،
مطمئن شوید که میزبان شما پشتیبانی فنی وردپرس را ارائه می دهد و در صورت امکان، میزبانی وب اختصاصی وردپرس را ارائه می دهد .

Click here to enlarge
بخوانید: برای را اندازی یک وب سایت وردپرسی [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] را مطالعه کنید.


7. ظرفیت رشد طولانی مدت
یک میزبان وب خوب تمام منابع مورد نیاز شما را برای کمک به رشد شرکت شما در اختیار خواهد داشت. آنچه امروز به عنوان یک وب سایت کوچک در مورد میزبانی مشترک آغاز به کار می کند ، طی چند سال می تواند شرکتی باشد که به یک راه حل ترکیبی از سرورهای اختصاصی همراه با میزبانی ابری عمومی و خصوصی نیاز دارد.
میزبان شما باید هر نوع میزبانی را ارائه دهد تا به شما کمک کند از کوچک به بزرگ پیشرفت کنید. آنها نه تنها باید همه آن خدمات را ارائه دهند ، بلکه باید حرکت شما را در هنگام رشد ساده کنند. از سرور مشترک به VPS ، از VPS به cloud یا سرورهای اختصاصی و غیره.


8. مقیاس پذیری
مقیاس پذیری برای بسیاری از مشاغل که از هاست ابری استفاده می کنند مهم است زیرا به شما امکان می دهد با سرعتی متناسب با خود رشد کرده و در کوتاه مدت منابع اضافی برای پوشش دادن تقاضای مورد نیاز داشته باشید.
افزایش تقاضا ممکن است به طور غیرمنتظره ای اتفاق بیفتد و بدون وجود منابع اضافی در دسترس ، آنها می توانند سیستم شما را آفلاین کنند


9. کنترل پنل های اسان برای استفاده
مدیریت پشتی وب سایت یا سرور خود ممکن است چالش برانگیز باشد در صورتی که رابط کاربر پسند ندارید. محبوب ترین نوع کنترل پنل و یکی از ساده ترین آن ها cPanel است که برای سرورهای مبتنی بر Linux بسیار مناسب است. اگر از سرور ویندوز استفاده می کنید، به دنبال صفحه کنترل
Plesk بگردید. هر دو این کنترل پنل ها یک رابط داشبورد واحد با قابلیت پیمایش آسان و طبقه بندی شده را فراهم می کنند که به شما امکان می دهد تنظیمات را تغییر دهید و به روزرسانی ها و نصب نرم افزار را فقط با چند کلیک مدیریت کنید.


10. ایمیل عالی
بیشتر میزبانی وب شامل ایمیل است ، با این وجود شما به موارد دیگری بیش از توانایی ارسال و دریافت نیاز ندارید. یک هاست خوب ایمیل ها را برای اسپم و نرم افزار مخرب اسکن می کند و هر روز بررسی می کند که سرور ایمیل شما در لیست سیاه قرار نگرفته است.
اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده شما با سرویس هایی مانند Outlook ادغام شده است ، که فضای ذخیره سازی کافی ، اشتراک فایل ، دسترسی به تلفن همراه و پست الکترونیکی وب را فراهم می کند و دارای ویژگی هایی مانند تقویم ها و وظایف است که برای مشاغل امروزی ضروری است.

Click here to enlarge


11. گواهینامه های SSL
اگر فروش اینترنتی دارید ، باید معاملات را برای مشتریان خود ایمن کنید. برای انجام این کار ، باید داده ها را با استفاده از یک گواهی SSL که اکثر میزبانان وب به شما ارائه می دهند رمزگذاری کنید. اگر SSL ندارید ، Google سایت شما را به عنوان "ایمن" علامت گذاری نمی کند و درگاه های پرداخت ممکن است به شما اجازه ندهند از خدمات آنها برای فروش مستقیم کالا از سایت خود استفاده کنید - ممکن است لازم باشد آنها را برای گرفتن پرداخت به سایت دیگری بفرستید.

Click here to enlarge
12. سازگاری
اگر می خواهید ارائه دهنده میزبانی خود را تغییر دهید ، مطمئن شوید که نرم افزار مورد استفاده شما با سخت افزار و سیستم عامل مورد استفاده میزبان شما سازگار است.
برخی از میزبان ها محیط سیستم عامل را فراهم می کنند که در آن می توانید از نرم افزار خود استفاده کنید و راه حل های جایگزینی نیز وجود دارد که میزبان می تواند به کار گیرد. با این حال ، اگر این نرم افزار سازگار نباشد ،
ممکن است لازم باشد قبل از مهاجرت مجدداً آن را بازنویسی کنید - و این می تواند یک پروسه بسیار گران و زمانبر باشد. همیشه قبل از عقد قرارداد با میزبان جدید خود صحبت کنید.


13. قیمت گذاری مقرون به صرفه
در حالی که مهم است که هزینه میزبانی شما مقرون به صرفه باشد ، شما نباید انتخاب خود را فقط بر اساس ارزان بودن آن قرار دهید. اگر قرار است تجارت شما به موفقیت برسد ، پس باید یک سرویس میزبانی داشته باشید که قابل اعتماد ، ایمن ، پشتیبانی کننده باشد و تمام منابع لازم برای فعالیت را در اختیار شما قرار دهد. فقط وقتی این موارد را پیدا کردید باید قیمت را در نظر بگیرید. تمرکز باید ارزش پول باشد ، نه ارزان بودن.


نتیجه
امیدوارم که این پست اطلاعات کاملی در مورد ویژگی های هاست مورد نیاز بسیاری از مشاغل به شما ارائه دهد. به یاد داشته باشید ، هنگام انتخاب هاست نه فقط به نیازهای فعلی خود بلکه به آنچه در آینده نیاز دارید نیز فکر کنید.
اگر به دنبال یک شرکت هاستینگ برای تجارت خود هستید ، برای دیدن طیف گسترده ای از گزینه های میزبانی از صفحه اصلی ما بازدید کنید . ما همه چیز از هاست اشتراکی گرفته تا هاست ابری را داریم و خدمات کاملی را که در این پست ذکر شده ارائه می دهیم.