در مرکز پوست، مو و زیبایی گیتا کلینیک (gitaclinic.co) تمامی جزئیات جراحی برای بیماران بیان شده و در کنار ارائه یک جلسه مشاوره رایگان، تصاویر قبل و بعد از عمل بیماران قبلی نیز نشان داده می شود تا به تحقیقات آن ها در این زمینه کمک شود. با این که بیماران اغلب قبل از عمل بسیار کنجکاو بوده و برای یادگیری تلاش می کنند اما متاسفانه این موارد را برای مراقبت های بعد از کاشت ابرو رعایت نکرده و آن را دست کم می گیرند. بیماران معمولا بر این باورند که پس انجام موفقیت آمیز جراحی، نتایح کامل قابل مشاهده اند. مراقبت پس از کاشت ابرو به اندازه خود عمل کاشت ابرو اهمیت دارد.

شستشوی ابرو
افراد می توانند 24 ساعت پس از کاشت ابرو ابرو های خود را شستشو دهند. برای انجام این کار لطفا از دستور العمل های زیر پیروی کنید:
1- صورت خود را با یک کاسه آب هم دما با هوای اتاق یا جریان ملایم آب یک دوش شستشو دهید. در صورت استفاده از دوش، دست خود را جلوی جریان آب قرار داده تا فشار آن برای ابرو ها شدید نباشد.
2- پیوند های ابرو را با استفاده از شامپو بچه به آرامی با نوک انگشت یا یک پارچه به صورت ضربه ای شستشو داده و اجازه دهید تا این شامپو به مدت 3 تا 5 دقیقه بر روی آن ها بماند. باید از مالش ابرو یا به کار گیری ناخن ها در شستشو خودداری کرد.
3- با یک کاسه آب یا جریان ملایم و غیر مستقیم آب یک دوش ابرو ها را شستشو دهید.
4- ابرو ها را به آرامی و به صورت ضربه ای خشک کنید. برای خشک کردن ابرو ها از مالش دادن آن ها خودداری کنید.
5- این کار را 24 ساعت پس از فرایند به مدت 7 روز 2 بار در روز انجام دهید.
6- پس از 7 روز می توان صورت خود را به صورت متداول شسته و ناحیه پیوند را به آرامی مالش داد تا به برداشته شدن دلمه زخم ها کمک شود.
7- همچنین، افراد در هر زمان می توانند دوش بگیرند اما باید توجه داشته باشند که تا 7 روز پس از فرایند فشار مستقیم دوش به ابرو ها برخورد نکند.
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]

مراقبت از ابرو
1- دلمه های کوچک نواحی پیوند مو ظرف 3 تا 7 روز پس از فرایند ریزش می کنند. پس از گذشت 7 روز، هر گونه دلمه باقی مانده را با مالش آرام جدا کنید. در صورت احساس ناراحتی یا خونریزی، از انجام این کار دست کشیده و 2 روز بعد مجددا تلاش کنید. همچنین، امکان دارد تا یک هفته پس از ریزش دلمه ها ناحیه زیر آن ها اندکی صورتی رنگ باشد.
2- برخی از مو های پیوند شده ظرف 2 تا 3 هفته بعد ریزش خواهند کرد. این رویداد طبیعی بوده و مو ها پس از گذشت 3 تا 4 ماه مجددا رشد می کنند.
3- اغلب بیماران 4 تا 5 روز پس از فرایند هیچ گونه علائم واضحی از انجام فرایند نداشته و تنها رشد مو های جدید و مقداری پوسته ریزی خفیف و احتمالی را تجربه می کنند.
4- جهت مرطوب نگه داشتن پیوند ها، 24 ساعت پس از انجام فرایند می توان از اسپری نرمال سالین فولیکولی هر 2 تا 3 ساعت یک بار بر روی ابرو ها استفاده کرده تا بطری خالی شود.
5- از اعمال یخ بر روی ناحیه ابرو ها اجتناب کرده و این درمان را در صورت تورم تنها بر نواحی چشم ها و یا پیشانی استفاده کنید.
6- در 2 شب اول پس از فرایند باید از عینک های محافظتی استفاده شود.
7- به مدت 3 تا 4 هفته پس از فرایند از قرار گیری بیش از حد در معرض نور خورشید خودداری کنید. در صورت فعالیت در زیر آفتاب، پوشیدن یک کلاه توصیه می شود.

مراقبت زخم ناحیه اهدا کننده
در 24 ساعت اول، این ناحیه را تمیز و خشک نگه دارید. پس از این مدت می توان زخم ناحیه اهدا کننده را با فشار مستقیم دوش شستشو داد. از قرار دادن ناحیه زخم در برابر نور خورشید به مدت حداقل 6 ماه خودداری کنید. همواره از ضد آفتاب های حاوی زینک اکسید استفاده کنید.