تست پاپ اسمیر ، تغییرات غیر طبیعی سلول ها در دهانه رحم شما را پیدا می کند. اینکه چند بار تست پاپ بدهید، به سن، سابقه پزشکی و نتایج آخرین آزمایشات پاپ یا HPV شما بستگی دارد.تست پاپ اسمیر چیست؟


تست های پاپ، که گاهی اوقات پاپ اسمیر نیز نامیده می شود، آزمایش های بسیار مهمی برای یافتن سلول های غیر طبیعی در دهانه رحم شما است که می تواند منجر به سرطان دهانه رحم گردد. آزمایش پاپ تغییرات سلولی ناشی از HPV را شناسایی می کند، اما خود HPV را تشخیص نمی دهد.تست پاپ ممکن است بخشی از معاینه معمول، معاینه لگن یا معاینه سلامت زنانه باشد. برای انجام آزمایش پاپ، پزشک یا پرستار شما یک اسپکولوم فلزی یا پلاستیکی را در واژن شما قرار می دهد. اسپکولوم برای جدا کردن دیواره های واژن از یکدیگر باز می شود تا آنها (پزشک یا پرستار) بتوانند به دهانه رحم شما دسترسی داشته باشند. سپس با استفاده از یک نمونه بردار (سمپلر) کوچک – کاردک (اسپچولا) یا برس کوچک – به آرامی سلول هایی را از دهانه رحم شما برمی دارند. این سلول ها برای انجام آزمایش به آزمایشگاه ارسال می شوند.تست پاپ فقط چند دقیقه طول می کشد. این تست نباید دردناک باشد، اما ممکن است هنگامی که پزشک یا پرستار شما اسپکولوم را در بدنتان باز می کنند، کمی احساس ناراحتی یا فشار کنید. همچنین هنگامی که سلول ها را از دهانه رحم شما برمی دارند، ممکن است احساس خراشیدگی جزئی داشته باشید.آیا من به تست پاپ اسمیر نیاز دارم؟


شما باید از سن 21 سالگی شروع به انجام آزمایش های منظم پاپ کنید. اینکه چه مدت بعد از آن مجددا آزمایش را انجام دهید به سن، سابقه پزشکی و نتایج آخرین آزمایشات پاپ یا HPV شما بستگی دارد. به طور کلی:اگر قبلاً در دهانه رحم خود مشکلی داشته اید، سیستم ایمنی ضعیفی دارید یا اگر مادرتان هنگامی که شمارا باردار بوده، دارویی به نام DES استفاده کرده بود، باید بیشتر این آزمایش را انجام دهید. پزشک یا پرستار به شما می گوید که به چه آزمایشاتی نیاز دارید و چند بار باید آنها را انجام دهیدClick here to enlarge
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]؟

شما روی یک میز دراز می کشید و پاهای خود را در رکاب (stirrups) قرار می دهید. پزشک شما ابزاری به نام اسپکولوم را به آرامی درون واژن قرار می دهد تا کمی باز شود. این کار به او امکان می دهد تا داخل واژن و دهانه رحم را ببیند. سلول ها به آرامی از ناحیه گردن رحم خراشیده می شوند. نمونه سلولها برای بررسی به آزمایشگاه ارسال می گردد.