شکل و فرم کلی صورت نقش بزرگی را در زیبایی آن ایفا می کند. بسیاری از افراد شکل صورت خود را دوست نداشته و احساس می کنند که بیش از حد گرد، مربعی یا دارای اجزای نامتقارن است. تحقیقات اثبات کرده اند که تقارن عامل کلیدی در جذابیت چهره زنان است. شناخت شکل صورت خود می تواند در تصمیم گیری های مرتبط با آرایش کردن، مدل دادن به مو ها و نحوه ایستادن جلوی یک دوربین مفید باشد. زاویه سازی صورت گرد معمولا با برجسته کردن گونه ها و تیز کردن خط فک انجام می شود که ظاهری جوان تر و جذاب تر به صورت می بخشد. پزشک متخصص با همفکری بیمار و استفاده از تزریق ژل در صورت و درمان خطوط و چروک، شکل صورت مورد پسند بیمار را برای او به وجود می آورد.
زاویه سازی صورت الماسی شکل

در شکل صورت الماسی خط فک و خط چشم ها باریک هستند. در این شکل، استخوان های گونه پهن، بالا و برجسته بوده اما چانه باریک، ظریف و تیز است. برای ایجاد چنین شکلی، جهت برجسته کردن و بالا بردن گونه ها و همچنین تیز تر کردن چانه به این نواحی فیلر تزریق می شود.
زاویه سازی صورت قلبی

این شکل همچون شکل الماسی دارای گونه های برجسته و پهن و چانه ای تیز است. با این حال، برجستگی گونه ها در این شکل کمتر بوده و کل صورت با داشتن زوایای نرم تر، حالتی گرد و صاف تر دارد.
زاویه سازی صورت گرد و تپل

گردی صورت در نبود زوایای قابل توجه مخصوصا در یک سوم تحتانی صورت دیده می شود. با این که گونه هایی پر یا غیر برجسته و یک پیشانی بزرگ می توانند گردی صورت را بیشتر کنند اما در نبود یک سوم تحتانی بدون زاویه، داشتن صورتی گرد تقریبا غیر ممکن است. یک سوم تحتانی بدون زاویه شامل ویژگی هایی از جمله موارد زیر است:

  • عقب رفتگی چانه
  • کوتاهی عمودی چانه
  • کوچکی یا بزرگی بیش از حد زاویه گونیال
  • ساختار کوچک فک پایینی

[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
زاویه سازی صورت گرد با ژل فک و گونه همزمان

در برخی موارد، می توان فیلر چانه را بدون همراهی با تزریق فیلر به خط فک انجام داد. در این موارد معمولا خط فک مشخص بوده اما چانه از نظر عمودی کوتاه یا اندکی عقب رفته است. در صورتی که خط فک مشخص نباشد، پزشک جهت برجستگی زاویه و خط فک به این نواحی فیلر تزریق می کند. با این حال، در صورت امکان اجتناب از تزریق فیلر به خط فک بهتر است زیرا تزریق فیلر به چانه ظاهری بسیار طبیعی تر ایجاد کرده و تشخیص آن نسبت به تزریق فیلر به خط فک بسیار مشخص خواهد بود.
چند سی سی ژل چانه برای زاویه سازی صورت های گرد لازم است؟

معمولا 1 تا 3 میلی لیتر فیلر برای تزریق به چانه استفاده می شود. مقدار مورد نیاز برای هر فرد بسته به ساختار صورت و فک و همچنین انتظارات او از فرایند متغییر است. هنگامی که چانه با تزریق فیلر از حد طبیعی خط فک بسیار فراتر می رود، یک چین پوستی غیر طبیعی در زیر چانه بروز می دهد که در هنگام لبخند زدن، صحبت کردن یا جویدن غذا نمایان تر است. دیگر علامت رایج تزریق بیش از حد فیلر به چانه، برآمدگی غیر طبیعی در زیر پوست یا انحراف قابل توجه چانه از شکل خط فک است. فیلر هایی که به درستی و در مقادیر مناسب به چانه تزریق می شوند ظاهری پر و صاف را به این ناحیه هدیه می کنند. در صورت فقدان این ویژگی ها در چانه، ممکن است تزریق فیلر بیش از حد لازم انجام شده باشد.

زاویه سازی صورت گرد چگونه انجام می شود؟

ژل زاویه فک معمولا به وسیله یک کانولا در امتداد خط طبیعی فک قرار گرفته و ظاهر گرد و بدون زاویه صورت را تغییر می دهد. استفاده از فیلر ها با هدف لاغر تر نشان دادن صورت ممکن است غیر معقول به نظر برسد اما این روش در واقع یک راه حل غیر جراحی و فوق العاده برای فرم دهی و جوانسازی صورت است. فیلر ها در نواحی تزریق می شوند که با کمک آرایش به فرم دهی صورت کمک می کنند. معمولا برای برجسته سازی و رفع افتادگی پوست از فیلر های رستیلن لیفت یا ولوما استفاده می شود. این فیلر ها مخصوصا برای احیای حجم از دست رفته و ایجاد ظاهری جوان تر استفاده شده و معمولا با هدف زاویه سازی صورت تپل به همراه تزریق بوتاکس به بیماران ارائه می شوند.
منبع: [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]