ما اینجا روشی به شما معرفی می‌کنیم که به کمک آن می‌توانید عکس‌ها و ویدئوهای اینستاگرام را از حساب‌های خصوصی نیز دانلود کنید. این کار به صورت تحت وب و به کمک مرورگری مانند کروم یا فایرفاکس و فقط روی کامپیوتر یا لپتاپ قابل انجام است:
در مرورگر رایانه شخصی یا لپتاپ خود، مثلا کروم، به آدرس instagram.com بروید و با استفاده از نام کاربری و پسوردتان، به حساب [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]خود وارد شوید.
با استفاده از جستجوی اینستاگرام، به پروفایل پرایوت مورد نظرتان بروید و عکس یا ویدئوی مورد نظرتان را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا بزرگنمایی شود. روی آیکون سه نقطه مربوط به پست مورد نظر بزنید و Go to Post را انتخاب کنید. آن پست در صفحه مجزا نمایش داده می‌شود. حال دکمه Ctrl + U را بزنید تا کد Html صفحه نمایش داده شود. همه کدهای این صفحه را به کمک Ctrl +A انتخاب و به کمک Ctrl + C کپی کنید.
یک تب جدید در مرورگرتان باز کنید و به این آدرس بروید ([فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]).
در [فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] که باز کردید،‌ سه فیلد وجود دارد. کل کدی که در مرحله ۲ کپی کردید را در فیلد سوم (که از همه بزرگتر است)‌ Paste کنید. و دکمه Download زیر آن را بزنید.
تمامی عکس‌ها و ویدئوهای آن پست در زیر فیلد مربوطه نمایش داده خواهد شد که هر کدام هم دکمه دانلود جداگانه دارند و هر کدام را بخواهید می‌توانید دانلود کنید.