رقص باله وسیله ای برای رسیدن به هدف قهرمانی در یک رشته ورزشی نیست. فقط تعداد محدودی از رقصندگان باله به دنیای حرفه ای رقص راه پیدا می کنند. اما یادگیری و تمرین هنر باله می تواند بلافاصله، به طور مداوم، و در طول زندگی، از نظر روحی و جسمی، برای یک رقصنده مفید باشد. شاید اگر فقط کمی از فواید باله برای ذهن را بشنوید، تعجب کنید.
یک دانش آموز رقص باید هر هفته (گاهی اوقات چندین روز در هفته) به کلاس برود، و ساعات زیادی را در مدرسه بگذراند، و باز هم مسئول انجام تکالیف درسی، کارهای خانه و غیره باشد. با این وجود، یک رقصنده باله باید با وجود تمام فراز و نشیب ها، چشم اندازی طولانی مدت برای خود ایجاد کرده و به برنامه اش پایبند باشد.
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ]
فواید دیگر باله برای ذهن و رشد شخصیت
به نظر می رسد که تقویت احساس انضباط شخصی تنها مزیت باله نیست؛ آموزش باله همچنین از طرق دیگر، برای ذهن و بدن رقصنده مفید است. در ادامه به مواردی که اثرگذاری باله بر آنها اثبات شده است، اشاره می کنیم.
توسعه شناختی
همانطور که ملزومات تمرین باله، مهارت های انضباطی را تقویت می کند، همچنین می تواند سبب بهبود درک رقصنده، از هندسه، فیزیک و سایر اصول ریاضی و علوم گردد. دانش آموزانی که در رشته رقص تحصیل می کنند، در ریاضی به ترتیب نمره بهتری از دیگر دانش آموزان کسب می نمایند. فهم مفاهیم در دبیرستان برای این افراد ساده تر است، زیرا می توانند حرکاتی که در رقص و هماهنگی حرکات به طور عملی انجام می دهند را با دروس تئوری مرتبط نمایند.
بهبود تمرکز
اجرای باله توسط دانش آموزان، مستلزم اجرای ماهرانه حرکات آن است. دانش آموزان می دانند که تنها راه پیشرفت در آموزش رقص، داشتن تمرکز کامل و مداوم بر روی آموزش و اهداف رقصشان است.
توسعه مهارت های تمرکز با توجه جوانترین رقصندگان برای دریافت دستورالعمل ها آغاز می شود. کمی بعد، آن ها روی خم شدن زانوها و صاف کردن آن ها متمرکز می شوند. با پیشرفت رقصندگان، تمرکز برای درک حرکت و آگاهی از قسمت های متحرک بدن بهبود می یابد. در ادامه، یاد می گیرند که باسن خود را به سمت داخل داده، و لگن را به عنوان یک کاسه در نظر بگیرند و سعی کنند که از این کاسه آب را به جلو یا عقب نریزند، سپس بازوها را هماهنگ کرده و در آخر به موسیقی فکر کنند. این حرکت فقط شامل پایین و بالا نیست، بلکه به صورت پایین، پایین، پایین، پایین و بالا، بالا، بالا، بالا می باشد. آن ها شمارش موسیقیایی را یاد می گیرند و می آموزند که نسبت به جنبه های بسیار کوچک حرکت، مانند نقطه قرار گیری وزن و سایر قسمت های مرتبط بدن، و چرخاندن سر همزمان با باز کردن بازوها، حساس تر شوند. این امر مستلزم توجه و تمرکز است.
پذیرش انتقاد سازنده
برای هر کسی، پذیرش انتقاد اغلب سخت است. با این حال رقصنده ها دائماً مورد انتقاد قرار گرفته و یاد می گیرند که نه تنها آن را بپذیرند، بلکه به دنبال آن باشند. آن ها دیگر از انتقاد به عنوان یک تجربه منفی یاد نمی کنند. در واقع، آن ها به سرعت به جایی می رسند، که اگر در کلاس مورد انتقاد قرار نگیرند، احساس بی ارزش بودن می کنند. تشخیص اینکه نظر دادن افراد درباره شما، درواقع به نفعتان است - توانایی گوش دادن به پیشنهادات و استفاده از آن- آن هم در سنین پایین، هدیه بزرگی ست.
اعتماد به نفس
واضح است که هرچه سطح دانش آموز در اجرای تکنیک ها و داشتن مهارت، پیشرفت کند، اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت. گرچه دانش آموزان کوچک تر، نمی توانند بار خودآگاهی را تحمل کنند، اما نوجوانان و بزرگسالان ممکن است به خاطر وجود ترس از انجام اشتباه کارها و احمق به نظر رسیدن در چشم دیگران، نتوانند کار خود را به درستی انجام دهند. به همین دلیل، به دانش آموزان توصیه می شود که با شجاعت وارد کلاس شوند. یادگیری نحوه انجام یک حرکت مدتی طول می کشد، و ایستادن و انجام حرکت در حالی که بداند هنوز قادر به انجام آن نیست، مقداری شهامت می خواهد. با این وجود، تنها راه یادگیری یک حرکت، این است که چندین هزار بار آن را به طور ناقص انجام دهید. شجاعت امتحان کردن چیز های جدید را داشته باشید و بپذیرید که اشتباه کردن اشکالی ندارد. نیازی نیست از ابتدا کامل باشید. شما راه درازی در پیش دارید و باید برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید. چنین شجاعتی یک عنصر اساسی برای اعتماد به نفس است که در همه جنبه های زندگی یک رقصنده، نفوذ خواهد کرد.
مهارت های اجتماعی
بیشتر دانش آموزان در مدرسه، علی رغم اینکه در مدارس دانشگاهی یکسان تحصیل نمی کنند، از طریق رقص با یکدیگر پیوند برقرار کرده و رقیب رقص همدیگر می شوند. همه دانش آموزان با همکلاسی های خود در مدارس رقص دوستی نزدیکی برقرار می کنند. کلاس ها، زمینه های مناسبی برای ایجاد روابط دوستانه هستند. اگرچه دانش آموزان مجاز نیستند در کلاس با یکدیگر صحبت کنند، اما هنوز هم کلاس، یک محیط کاملاً اجتماعی، مبتنی بر تقسیم تجربه ها و یادگیری روش های متفاوتی برای دوستی است. کلاس های باله رفاقت را بین کودکان تقویت می کنند، زیرا دانش آموزان یک رقص، اهمیت کار گروهی و این که هر کسی در تیم نقش خاصی ایفا می کند را، یاد می گیرند. تحقق این امر در هر مرحله از یادگیری باله، با اجرای قوانین بسیار سختگیرانه آداب معاشرت، تسهیل می شود. بدیهی است که دانش آموزان در این مدارس رعایت نوبت را یاد می گیرند و می آموزند که همیشه نفر اول برای انجام حرکات نیستند. به آن ها آموزش داده می شود که شما، مهمترین فرد کلاس نیستید و باید وقتی دیگران کار خوبی انجام می دهند، برایشان خوشحال باشید.

باشگاه ورزشی کودکان اسپین بهترین
[فقط اعضاي سايت مي توانند لينک ها را ببينند. ] را با رعایت کامل نکات بهداشتی برای کودکان شما برگزار می کند. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانید با شماره 09129171854 تماس بگیرید.